Kategorijos

Atsisveikinus su anapilin iškeliavusiu artimuoju

Paminklu gamyba

Nei vienas žmogus, kuris susiduria su artimo žmogaus mirtimi, negali į tai reaguoti ramiai. Tai yra labai skaudi ir gilų randą žmogaus sieloje paliekanti patirtis, su kuria nenori susidurti nei vienas. Ir nors akivaizdu, kad nei vieno žmogaus gyvenimas nėra amžinas ir mirtis yra tokia pati natūrali kaip ir gimimas, vis dėlto mirtis yra labai skaudi ir atsisveikinimas su mums brangiu bei mylimu žmogumi būna labai sudėtingas. Kaip bebūtų, susidūrę su artimojo žmogaus netektimi mes turime pasirūpinti jo laidotuvėmis, o paskui ir pačia kapaviete. Taigi, jei jums pirmą kartą savo gyvenime teko susidurti su tokia skaudžia netektimi, turbūt šią akimirką turite daugiau klausimų nei atsakymų. Todėl tam, kad viskuo pasirūpinti jums būtų bent šiek tiek lengviau, pateiksime jums keletą naudingų detalių.

Visų pirma jums reikės pasirūpinti laidojimo paslaugų užsakymu. Tai reiškia, kad jums reikės surasti laidojimo namus, kuriuos užsakytumėte šarvojimo salę, karstą ir kitas papildomas su laidotuvėmis susijusias paslaugas. Jei jums artimąjį tenka laidoti Vilniuje, tuomet galite būti tikri, kad laidojimo namų pasirinkimas bus pats didžiausias. Žinoma, dažniausiai velionio artimieji nusprendžia pasirinkti tuos laidojimo namus, kurie yra arčiausiai kapinių, kuriose bus pasirinkta laidoti velionį. Tai reiškia, kad visa tai dažniausiai vyksta arčiausiai velionio buvusios gyvenamosios vietos. Tuo tarpu, jei dar nesate pasirinkę laidojimo vietos, tai turėtumėte padaryti kaip įmanoma greičiau.

Kita vertus, neretai laidojimui pasirenkama vieta, kurioje taip pat yra palaidoti ir kiti velionio giminaičiai. Tačiau jei tokios galimybės nėra, tuomet jums reikės išpirkti naują vietą kapavietei. Tai padaryti galite susisiekę su pasirinktų kapinių administracija. Taip pat galite pagalbos kreiptis ir į pasirinktų laidojimo namų personalą, kuris jums nukreips tinkama linkme ir padės lengviau išspręsti visus tokio pobūdžio klausimus.

Kaip bebūtų, kai įvyks laidotuvės, jūs turėsite luktelėti apytiksliai vienerius metus, kol galėsite pastatyti paminklą ir sutvarkyti kapavietę. Tačiau vėlgi, kiekviena situacija yra skirtinga ir kiekvienas atvejis yra individualus. Kai kurie žmonės pradeda kapavietės tvarkymo darbus nuo įvykusių laidotuvių praėjus apytiksliai 6 mėn. Tai labai tiesiogiai priklauso ir nuo to, kaip per tokį laiką yra susigulėjusi žemė. Bet kuriuo atveju, apie visus šiuos darbus ir jų įgyvendinimą visuomet galima pakalbėti su šios srities specialistais, t.y. profesionalius kapaviečių tvarkymo paslaugų teikėjus, tokius kaip Kapu.lt. Be to, dažniausiai tokių paslaugų teikėjai savo klientams gali pasiūlyti ir paminklų gamybos paslaugas, o tai reiškia, kad vartotojas gali užsakyti ne tik kapavietės tvarkymo darbus, tačiau taip pat užsakyti ir paminklą, kuris būtų pastatytas tvarkant kapavietę.

Suprantama, kad paminklą dažniausiai žmonės stato po mirties metinių, tačiau tai tikrai nereiškia, kad ir paminklo gamybos darbai turėtų būti užsakomi tik po vienerių metų. Jei jūs norite užsakyti pagal individualų užsakymą pagamintą paminklą, tuomet turite suprasti, kad gamybos procesas užtruks ir pareikalaus papildomo laiko. Dėl šios priežasties dėl paminklų gamybos paslaugų yra naudinga kreiptis iš anksto. Tai galima padaryti ir neilgai trukus po įvykusių laidotuvių. Tuomet jūs galėsite būti visiškai tikri, kad atliekant kapavietės tvarkymo darbus paminklas jau bus pagamintas ir paruoštas. Be abejo, apie visus šiuos darbus ir tokių klausimų sprendimą būtina iš anksto pakalbėti su pasirinktais specialistais, kurie gerai išmano šią sritį ir žino, kokie sprendimai galėtų būti patys tinkamiausi.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *