Kategorijos

Atveriami kiemo vartai: pagrindiniai jų elementai

vyriaiŠiuolaikinės statybos tendencijos labai pasikeitė. Namai, tvoros ar vartai ženkliai patobulėjo. Dabar galima rinktis iš daugybės variantų. Gausi ne tik spalvų ir medžiagų įvairovė, bet ir statinių funkcionalumas. Jei ankščiau kiemuose vyraudavo atveriami vartai, šiandien jie valdomi nuotolinio valdymo pulteliais ir atsidaro spustelėjus vieną mygtuką. Nepaisant to, kiemo vartai reikalingi daugeliui privačių namų. Jie padeda išsaugoti privačią namų erdvę ir suteikia tam tikrą stiliaus prieskonį.

Atveriami kiemo vartai vis dar dominuoja

Taip, viskas pagerėjo į gerąją pusę. Atsirado modernios technologijos, leidžiančios sutaupyti laiko ir jėgų. Deja, ne visi gali leisti sau eiti koja kojon su mada. Kartais reikia pristabdyti arklius ir apriboti savo poreikius. Kiemo vartai nėra pigūs. Tai vienas iš didesnių namų aplinkos elementų. Todėl iš finansinės pusės toks statinys pareikalauja nemažai investicijų. Ne visi gali leisti sau įsigyti automatinius ar stumdomus kiemo vartus. Todėl daugumoje privačių namų kiemų dominuoja atveriami kiemo vartai.
Atveriami arba varstomi kiemo vartai būna dviejų tipų: atveriami į išorę arba vidų. Priklausomai nuo kiemo ir įvažiavimo dydžio atveriami vartai gali būti vienos arba dviejų dalių. Pastaruoju metu itin populiarūs tapo kiemo vartai, susidedantys iš vienos varčios. Tokie vartai dažnai papildomi į juos įmontuojamais vartelius, tai palengvina vartų naudojimą vaikštant pro juos pėsčiomis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis atveriamus vartus

Ruošiantis įsigyti varstomus vartus reikėtų pasidomėti, kad visi vartų elementai būtų kokybiški. Kitu atveju vartai gali tarnauti trumpiau nei tikėjotės. Vienas tokių vartų elementų yra stulpai. Prie jų bus kabinama visa vartų konstrukcija, todėl jie turi atlaikyti svorį ir būti tinkamai įtvirtinti į pagrindą. Vartų stulpai gali būti metaliniai, mediniai arba mūriniai. Svarbus ir vartų svoris, tai yra medžiaga iš kurios jie bus pagaminti. Nes pasirinkus metalinius vartus ir medinius stulpus gali atsitikti taip, kad stulpai laikui bėgant neatlaikys vartų svorių ir pradės trūkinėti. Kad taip neatsitiktų verta apgalvoti viską iš anksto. Kuo vartai lengvesni, tuo paprastesnes ir pigesnes dalis galima panaudoti jų gamybai ir montavimui. Vyriai — be jų atveriami vartai apskritai nefunkcionuotų. Vyriai reikalingi vartų konstrukcijų sutvirtinimui ir pagrindinei vartų funkcijai — atsivėrimui ir užsidarymui. Dažniausiai vienai vartų sekcijai naudojami du vyriai, jei vartų sekcija dviguba ir platesnė, gali būti naudojami ir trys ir daugiau vyrių.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *