Automobilio dažų storio matuoklis

Lietuvoje didžioji dalis žmonių perka ne naujus, o naudotus automobilius. Pirkdami naudotą automobilį visada rizikuojame papulti į pinkles. Ne naujų automobilių pirkimas seniai vadinamas loterija. Jei automobilio variklis ar važiuoklė turi defektų tai Jums kainuos pinigų ir nervų, bet bent galėsite automobilį susitaisyti ir saugiai eksploatuoti. Bet jei automobilis buvo sudaužytas ir suvirintas iš kelių dalių, o jo oro pagalvės iššaudžiusios tai toks automobilis nebėra saugus ir turėtų nebūti eksploatuojamas. Su juo patekus į auto avariją pasekmės būna daug skaudesnės nei su sveiku automobiliu. Tokie automobiliai kartais vadinami ir mirties mašinomis.

Kadangi daužti automobiliai būna gražiai užmaskuoti praktiškai vienintelis būdas atskirti – žiūrėti ar automobilis buvo perdažytas ar ne. Žinoma, automobilis gali būti perdažytas ir kosmetiniais tikslais, bet dažniausiai tai būna dėl remonto po mažesnio ar didesnio eismo įvykio. Ar automobilis buvo perdažytas gali padėti atskirti specialistas pats užsiimantis automobilių kėbulų remontu. Reikia atidžiai apžiūrėti ar nesiskiria skirtingų detalių atspalviai, ar tarpai tarp detalių yra vienodi, ar ant gumų tarp langų ir kitų detalių kurios neturėtų būti dažomos nėra dažų likučių. Automobilį dažant originaliai jis iš pradžių nudažomas, o tik po to sudedamos langai, gumos moldingai ir kitos apdailos detalės. O perdažant automobilį po remonto šios detalės tik apklijuojamos. Ir dėl to ant jų kartais galima pastebėti dažų likučių.

Tačiau jei automobilis remontuotas patyrusio meistro to gali nepastebėti ir labai patyrusi akis. Tada belieka vienintelis variantas – naudotis dažų storio matuokliu. Dažų storio matuoklis – prietaisas skirtas matuoti atstumą nuo dažų paviršiaus iki metalo. Originali dažų danga turi sudaryti ne daugiau kaip 0,2mm. Tačiau jei automobilis perdažytas gruntas ir glaistas sudarys ženkliai didesnį sluoksnį. Tas sluoksnis gali siekti ir kelis milimetrus, o didesniais remonto atvejais ir dar daugiau. Dažų storio matuoklis dažnai veikia ir kaip prevencinė priemonė. Automobilio pardavėjo paklausus ar automobilis dažytas ir parodžius matuoklį jis pats dažnai pasakys ar mašina dažyta jos net nematavus. Dažų storio matuokliai būna kelių tipų – mechaniniai, elektroniai su LCD ekranu, elektroniniai su šviečiančiomis LED lemputėmis.  Geriausi dažų matuokliai yra su LCD ekranu ir automatine kalibracija. Toks matuoklis tiksliai parodys ar mašina dažyta, be to jo nepavyks apgauti. Kitų tipų matuoklius galima apgauti į glaistą įmaišius metalo drožlių ar plonų metalinių skardelių (pvz. skutimosi peiliukų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.