Automobilio pirkimas: naudingi profesionalų patarimai

Kuomet sėkmingai įsigyjame naują transporto priemonę, imame didžiuotis savimi ir apie savo pasiektą sėkmę dalinamės su aplinkiniais žmonėmis. Tačiau, deja, bet sėkmingai įsigyti techniškai tvarkingą ir patikimai važiuojančią transporto priemonę iš tikrųjų nėra jau taip paprasta kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kur kas dažniau automobilio ieškantys žmonės pereina „kryžiaus kelius“ ir tai jiems vis tiek negarantuoja, jog jie įsigys labai kokybišką ir patikimą naują automobilį. Todėl norint sėkmingai įsigyti naują automobilį, naudinga pasinaudoti profesionalų pateikiamais patarimais.

Tai tik verslas – nieko asmeniško

Šią frazę turbūt esate girdėję ne vieną kartą ir ją neabejotinai galite pritaikyti perkant savo naująjį automobilį. Turite suvokti, kad automobilio paieškos gali būti labai emocionalus procesas. Todėl jums būtina vadovautis teisingu požiūriu. Niekuomet nepamirškite, kad automobilio pirkimas – tai verslo sandoris. Tokio sandorio metu jūs privalote siekti gauti kaip įmanoma geresnį pasiūlymą, nesukeliant sau jokio papildomo streso ar kitų sunkumų. Taigi, šiuo atveju kiekvieno pirkėjo pagrindinis tikslas yra gauti gerą automobilį už gerą kainą. Tuo tarpu pardavėjo pagrindinis tikslas yra gauti kaip įmanoma didesnę kainą. Ir šiuo atveju tiek vienos, tiek ir kitos sandorio pusės tikslai yra visiškai suprantami bei pateisinami. Todėl kiekviena sandorio šalis turi elgtis profesionaliai, etiškai ir teisėtai.

Jei jūs keliaujate apžiūrėti savo būsimo naujojo automobilio, labai tikėtina, kad jau esate numatę konkrečią pinigų sumą, kurią galite investuoti į automobilio įsigijimą. Tuo tarpu automobilio pardavėjas yra pasiruošęs derėtis dėl kuo didesnės kainos, tokiu būdu gaudamas didesnį pelną. Todėl jūs turite būti pasiruošę derėtis dėl kainos. Ir nors anaiptol ne visuomet tai padaryti pavyksta sėkmingai, neturėtumėte viso to vertinti labai emocionaliai. Svarbiausia, kad jūs bandytumėte išsiderėti jums palankesnes sąlygas ir jokiu būdu neturėtumėte sutikti su kiekviena automobilio pardavėjo sąlyga. Atminkite, kad šiuo atveju jūs esate klientas, kuris nori pirkti, o ne parduoti.

Neprisiriškite emociškai

Iš tikrųjų yra labai paprasta prie automobilio prisirišti emociškai, tačiau jei jūs norite atrasti patį geriausią variantą, kuris tobulai atitiktų visus jūsų turimus lūkesčius, turėtumėte savo jausmus ir emocijas pastumti į šalį, susikoncentruojant į skaičius ir faktus. Be abejo, visą tai yra kur kas lengviau pasakyti nei padaryti. Tačiau pasistengti tikrai verta. Turite atminti, kad automobilį – tokį, koks jums patinka – jūs galite įsigyti bet kur ir bet kada (nebent yra kalbama apie labai retą automobilio modelį, kuris yra prabangos detalė), todėl tikrai neturėtumėte akimirksniu iš pirmo žvilgsnio įsimylėti vieną ar kitą savo pamatytą automobilį.

Trumpiau tariant, Honda CR-V automobilis, kurį matėte vienoje miesto dalyje, yra toks pats Honda CR-V, kurį galite surasti kitoje miesto dalyje. Jei jūs įvertinsite ne vieną jums pateiktą pasiūlymą, galėsite ne tik lengviau pasirinkti jums palankiausią, tačiau taip pat suteiksite sau galimybę efektyviau derėtis su automobilio pardavėju dėl jums palankesnės kainos.

Daugybė automobilių pardavėjų, kurie parduoda jiems priklausantį automobilį, mano, kad jis yra kur kas daugiau vertas vien todėl, jog jie prie jo yra emociškai prisirišę. Jei jūs susiduriate su tokiu automobilio pardavėju ir jis nesutinka su optimalia kaina, kuri iš tikrųjų yra verta konkrečios transporto priemonės, tiesiog palikite jam savo kontaktus, kuriais jis su jumis galės susisiekti, jei galiausiai nuspręstų pakeisti savo sprendimą. Po to, kai ne vienas potencialus pirkėjas apsigręš ir paliks tokio automobilio pardavėją, labai tikėtina, kad jis nuspręs su jumis dar kartelį susisiekti ir sutiks su jūsų siūloma kaina.

Ieškokite geriausių pasiūlymų

Automobilių rinkoje visuomet vyksta pokyčiai. Kadangi transporto priemonės jau seniai daugeliui žmonių yra būtinybė, o ne prabangos detalė, kasmet rinkoje atsiranda vis daugiau naujų automobilių. Tai reiškia, kad praėjusiais metais rinkoje naujais buvę automobiliai šiemet tampa nebe tokie nauji. Tai taip pat labai tiesiogiai įtakoja ir automobilio kainą. Todėl jei jūs nesate iš tų žmonių, kurie visuomet stengiasi įsigyti būtent tai, kas yra naujausia ir prabangiausia, nepamirškite, kad visuomet galėsite kur kas daugiau sutaupyti, jei pirksite bent vienais metais senesnę transporto priemonę. Ir šiuo atveju tai tikrai nereiškia, kad jūs įsigyti prastesnį automobilį. Anaiptol. Todėl jei jūs norite įsigyti naują transporto priemonę, tačiau nesate sužavėti naujausių automobilių kainomis, tiesiog pasidairykite bent vienais metais senesnių gamybos metų automobilio.

Nuspręskite į kokius automobilius orientuositės

Nauji automobiliai įprastai pasižymi labai didele kaina. Tuo tarpu naudoti automobiliai gali būti pigesni, tačiau jų techninė būklė gali būti prastesnė. Be to, pastaruoju atveju kiekvienas naudotas automobilis turi ir savo individualią istoriją. Taigi, prieš nuspręsdami, kurią transporto priemonę jūs norėsite įsigyti, turėtumėte pagalvoti apie tai, į kokius automobilius jūs orientuositės – į visiškai naujus ar į naudotus.

Jei jūs nuspręsite pirkti naudotą automobilį, tuomet turite žinoti, į kokius veiksnius jums būtų svarbu atsižvelgti, siekiant išvengti didelių nepatogumų, kurie neabejotinai iškyla tuomet, kai įsigyjame techniškai netvarkingą automobilį su labai prasta istorija.

Automobilio VIN patikra

Automobilio pirkimas

Jūs privalote žinoti, kokia yra jus sudominusios transporto priemonės istorija. Tam jums bus reikalinga automobilio VIN patikra. Žinodami VIN numerį, jūs galėsite sužinoti ir automobilio praeitį. Šiuo atveju unikalus kėbulo numeris yra tai, ko jums reikia, jei jūs norite suprasti, ką iš tikrųjų jūs perkate.

Automobilio techninė apžiūra

Automobilį autoservise apžiūrėti reikėtų ne tuomet, kai jį nusiperkate, o tuomet, kai deratės su transporto priemonės pardavėju. Jūs niekuomet neturėtumėte sukirsti rankomis dėl automobilio, apie kurio dabartinę techninę būklę jūs nieko nežinote. Nepirkite katės maiše, antraip jūs labai greitai galite suprasti, kad labai prastai investavote savo pinigus. Papildomos išlaidos, kurias jūs pradžioje patirsite transporto priemonę aprodydami profesionaliems automechanikams, galiausiai atsipirks jums su kaupu. Jei jūs žinosite, kokia yra jus sudominusio automobilio techninė būklė, galėsite priimti racionalesnį ir objektyvesnį sprendimą.

Sėskite už automobilio vairo

Jei iš pirmo žvilgsnio automobilis jums kuo puikiausiai tinka, neturėtumėte drovėtis paprašyti atlikti bandomąjį važiavimą automobiliu. Tiesą sakant, tai yra tiesiog būtina, jei jūs norite suprasti, kaip iš tikrųjų važiuoja automobilis ir ar jis atitinka jūsų lūkesčius. Viena yra apie automobilį skaityti, o visiškai kita yra jį praktiškai išbandyti. Galbūt jūs esate skaitę daugybę teigiamų vartotojų atsiliepimų apie tai, kaip puikiai važiuoja konkretus jus sudominęs automobilis, tačiau tai tikrai nereiškia, kad juo pavažiavę patys, jūs turėsite lygiai tokią pačią nuomonę. Kiekvienas vairuotojas yra labai skirtingas ir kiekvienas vairuotojas savo automobiliui kelia skirtingus reikalavimus. Todėl jei jūs nenorite įsigyti to, kas neatitinka jūsų lūkesčių, būtinai sėskite už automobilio vairo.

Žinoma, taip pat yra tam tikri svarbūs veiksniai, kai yra kalbama apie automobilio praktinį išbandymą. Kai kurie automobilių pardavėjai savo potencialiems pirkėjams yra iš anksto numatę maršrutus, kuriais jie galėtų išbandyti juos sudominusį automobilį. Tačiau dažniausiai tokie maršrutai būna sudaryti nebe priežasties. Tai ypač aktualu, jei automobilis perkamas kitame mieste. Taigi, sėdę už automobilio vairo jūs turėtumėte rasti kelių, kuriuose galėtumėte lengvai išbandyti konkretų automobilį ir pajusti jo tikrąsias galimybes. Jei jūs galėsite automobilį išbandyti tik gyvenvietėje, kurioje važiuosit vos dvidešimties ar trisdešimties kilometrų per valandą greičiu, tikrai negalėsite objektyviai įvertinti tikrojo komforto ir važiavimo malonumo. Be to, nereikėtų bijoti stipriau spustelėti ir greičio pedalo. Jūs turite būti visiškai tikri, kad automobilis, kurį planuojate įsigyti, važiuoja tinkamai.

Sudarytas sandoris yra galutinis

Turbūt kiekvienas esate girdėję apie tai, kad automobilių pirkėjai, kurie įsigyja techniškai netvarkingą transporto priemonę, apie kurios gedimus pardavėjas iš anksto neinformavo, gali atgauti pinigus. Tačiau praktika rodo, kad kur kas dažniau susiduriama su priešingu atveju, kuomet automobilio pirkėjas nieko nepeša, išeikvoja labai daug savo laiko, patiria didžiulį stresą ir netgi susiduria su dar didesniais finansiniais nuostoliais. Todėl nors įstatymuose yra numatyta tam tikra tvarka, kuria vadovaujantis galima kreiptis į automobilio pardavėją, reikalaujant sumokėtų pinigų grąžinimo, turėtumėte būti nusiteikę ir blogiausiam. Būtent dėl šios priežasties ir yra reikalingas visas išsamus automobilio tikrinimo procesas. Prieš pirkdami naudotą transporto priemonę, jūs privalote būti įsitikinę dėl jo techninės būklės ir turite žinoti apie visas technines problemas. Tokiu atveju įsigijus naudotą transporto priemonę, jums neteks kreiptis į pardavėją prašant grąžinti jūsų sumokėtus pinigus.

Žinokite savo automobilio vertę

Automobilio pirkimo procesas įprastai yra neatsiejamas ir nuo savo senojo automobilio pardavimo proceso. Tai reiškia, kad dažniausiai tokiais atvejais tenka tiek pirkti, tiek ir parduoti. Norint, kad savo automobilį parduoti jums sektųsi kur kas sklandžiau ir sėkmingiau, visų pirma turėtumėte pasidomėti, kokios kainos vyrauja šiuolaikinėje rinkoje ir kiek iš tikrųjų galėtų būti vertas jūsų automobilis. Jei jūs nustatysite adekvačią savo parduodamo automobilio kainą, tikėtina, kad pardavėją jam atrasite gerokai lengviau. Ir atminkite, kad automobilio kainos niekuomet neturėtumėte nustatyti remiantis savo prisirišimu ir emocijomis. Sentimentai automobilio pardavimo ir pirkimo procese yra nepageidaujami.

Nuspręskite, ką darysite pirmiau

Jei jūs turite transporto priemonę ir norite įsigyti naują automobilį, taip pat turėtumėte pagalvoti, ką padarysite pirmiau – parduosite dabartinę transporto priemonę ir tuomet pirksite naują ar vis dėlto pirmiau įsigysite naują automobilį ir tik tuomet parduosite savo senąjį. Nei vienas, nei kitas variantas nėra blogesnis ar geresnis – abu jie pasižymi savais privalumais ir trūkumais.

Jei jūs nuspręsite pirkti naują transporto priemonę dar nepardavę savo senosios, galėsite sau suteikti daugiau patogumo, kadangi visą paieškų laikotarpį jūs vis dar turėsite savo nuosavą transporto priemonę. Tačiau šiuo atveju jums reikės turėti daugiau asmeninių lėšų, kurias skirsite naujos transporto priemonės įsigijimui.

Tuo tarpu, jei jūs nuspręsite pirmiau parduoti savo transporto priemonę, o tik tuomet pirkti naują automobilį, turite nepamiršti, kad pardavus automobilį, gali tekti pakankamai ilgai būti be nuosavos transporto priemonės. Tai gali sukelti papildomų sunkumų, tačiau pastaruoju atveju už savo parduotą senąjį automobilį gautus pinigus jūs galėsite panaudoti perkant naują transporto priemonę. Todėl, kaip matote, jūs turite nuspręsti, kuris variantas jūsų atveju galėtų būti pats optimaliausias ir labiausiai atitinkantis jūsų dabartinę situaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.