Baidarių maršrutai Lietuvoje

Kiekvienais metais baidarininkai nori išbandyti tas upes, kuriomis jie dar nebuvo plaukė. Kadangi tinkamų upių plaukimui Lietuvoje yra tik keletas dešimčių, tai tiems, kurie per vasaros sezoną perplaukia kelias upes, upių lieka vis mažiau. Baidarių maršrutai Lietuvoje yra įvairūs, nuo siaurų ir vingiuotų upių, iki plačių ir srovingų upių milžinių.

Nors Lietuvoje ilgiausia upė yra Nemunas, tačiau šia upe baidarininkai neplaukioja, kadangi ji yra labai plati ir malonumų plaukti ja nėra daug. Tačiau pasitaiko vienetinių entuziastų, kurie nori išbandyti jėgas šioje upėje. Iš didžiųjų upių, tai viena mėgstamiausia yra Neries upė, kadangi ji teka pro Vilnių, tai šia upe pasitaiko daug baidarininkų. Renkantis iš didesnių upių, tai Žemaitijoje populiari Dubysos upė, kadangi šiame regione nėra daug upių, tai Dubysos upė surenka nemažus turistų srautus. Tačiau iš didžiųjų Lietuvoje tekančių upių daugiausiai baidarininkų plaukia Šventosios upė, tarkim baidarių nuoma Zarasuose vilioja baidarininkus, nes ten yra unikali gamta. Tačiau Šventosios upe plukdo daug baidarių nuomotojų įmonių skirtingomis atkarpomis ir pati Šventosios upė per visą savo kelią labai skiriasi. Pradžioje yra siaura ir vingiuota, kuri teka tankių ežeru tinklu, o jau Anykščių rajone Šventoji tampa platesnė, su dideliais vingiais.

baidarių maršrutai

Baidarių maršrutai gali būti įvairūs. Vieni populiariausi Dzūkijoje yra Merkio, Ūlos, Grūdos ir Verėnės upėmis. Šie maršrutai pasižymi tuo, kad upės krantai yra statūs ir smėlėti, dėl to jie žavūs baidarininkams. Aukštaitijoje populiariausios upės yra Šventoji, Būka, Laukesa, Kiauna, Žeimena, Vilnelė. Vilnelė, kaip ir Neris, sutraukia daug baidarininkų dėl to, nes ši upė teka Vilniuje. Visos kitos paminėtos upės yra Zarasų ir Ignalinos rajonuose, todėl jos teka ežeringomis ir miškingomis vietomis. Upės pasižymi tuo, kad nėra plačios, vingiuotos, su maža srove, teka beveik visą laiką miškingose teritorijose, aplinkui vaizdai yra neurbanizuoti.

Lietuva nors ir yra maža šalis, tačiau baidarių maršrutai ir upės šia labai skiriasi. Viename regione upė yra plati ir tiesi, lyg ją būtų kas ištiesinę, kitame šalies gale ji siaura, tekanti miškingomis vietomis. Todėl renkantis baidarių maršrutą svarbu išsirinkti tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius ir jūsų bendražygiai liktų patenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.