Baldų valymas

baldu valymasKaip žinia  baldai  yra ilgaamžis daiktas,  kuris gali puošti namus ir  tarnauti  daugybę metų. O kad jie  nuolatos būtų švarūs ir  išlikto  gražūs, juos būtina prižiūrėti. Galima teigti,  kad minkštų baldų priežiūra nėra labai sudėtinga  kaip gali iš pradžių pasirodyti, bet tam taip pat reikia žinoti minkštų baldų charakteristikas bei kokios konkrečiai  valymo priemonės  tam tiktų bei kaip reikia valyti norint panaikinti įvairaus pobūdžio dėmes, nepažeidžiant baldų audinio.

Tikriausiai visi skalbiantys   drabužius,  niekada neskalbia kartu tų drabužių,  kurie yra skirtingų audinių ar spalvų,  galima teigti,  kad panašiai yra ir su baldais.  Dažnai pasirodo spaudoje tokie teiginiai, kad naudojant universalius baldų valiklius galima išvalyti bet kokias dėmes iš visų audinių,  tačiau tuo tikėti neverta, nes skirtingos tekstilės bei sandaros baldai turi būti prižiūrimi taip pat skirtingai. Pavyzdžiui floko audinys priklauso neaustai tekstilei. Jeigu norima pašalinti nuo floko audinio dulkes, bei tuo  pačiu išlaikyti jo blizgesį,  jį reikia reguliariai siurbti ar valyti naudojant kempinę, kuri suvilgyta su sausomis putomis. Reikėtų atsisakyti gramdyti išdžiuvusias dėmes  ar sulipusius pūkus, nes tai gali taip pažeisti audinį, kad vėliau jo atstatyti gali ir nepavykt. Dėmes galima išvalyti naudojant paprasto muilo putomis  sudrėkintą kempynėlę arba drėgmę sugeriančias servetėles.  Minkšti baldai gali pradėti pelyti,  jei tik po valymo procedūros baldai  nėra tinkamai nusausinami arba išdžiovinami,  todėl  pašalinus dėmes  yra būtina  gerai nusausinti paviršių.Pradinę išvaizdą floko audinys atgaus, jei tik bus iššukuoti jų pūkai. O sunkiai išvalomos dėmes, pavyzdžiui kaip šokolado, lūpdažio ar tušinuko palikti nešvarumai gali būti panaikinti naudojant 10 procentų koncentracijos spirito tirpalą. Pavyzdžiui iš žakardo audinio padaryti minkšti baldai išsiskiria tuo, kad negalima jų valyti tokiomis valymo priemonėmis, kurių sudėtyje yra chloro.  Dėmės nuo žakardo audinių gali būti valomos naudojant minkštą muilą su nedideliu kiekiu vandens.

Kiekvienas žmogus, kuris rūpinasi savo baldais turi būti labai atsargus ir naudoti tik tas valymo priemones, kurios nekenkia jų minkštiems audiniams, tokiu būdu baldai liks ne tik švarūs,   bet ir juose nesikaups pelėsis ir neliks sugadinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.