Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Baltasis vynuogių vynas - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

Baltasis vynuogių vynas

Vynuogės patraukia dažno Lietuvio žvilgsnį. Lietuvoje gali sėkmingai augti ir derėti įvairiausi vynmedžiai, todėl vis daugiau atsiranda norinčių vynuoges auginti. Vynuoges galima ne vien tik valgyti, bet ir pagaminti vyną iš jų. Baltasis vynuogių vynas gali būti gaminamas tiek iš baltų, tiek iš raudonų vynuogių, tačiau šiame recepte naudosime baltąsias vynuoges. Taigi norint pagaminti 10 litrų balto vynuogių vyno jums reikės 10-12 kilogramų baltųjų vynuogių, cukraus ir vyno mielių. Tam kad vyno skonis būtų geresnis ir vyno gamyba vyktų sklandžiau, reikia pasirūpinti ir atitinkamais priedais: vyno rūgštimi ir maistingosiomis medžiagomis, skirtoms suaktyvinti mielių veiklą.

Baltasis vynuogių vynas gaminamas į rūginimo indą suberiant vynuoges ir jas sutraiškant. Į sutraiškytas vynuoges įberiama vyno rūgšties ir geria išmaišoma. Tuomet sutraiškytos vynuogės palaikomos apie 1 valandą. Palaikius vynuoges,  iš vynuogių tirščių išspaudžiamos sultys, kurios perkošiamos į rūginimo indą. Nupylus truputį sulčių, reikėtų išmatuoti esamą cukraus kiekį ir tuo atveju jei cukraus kiekį reikia padidinti, papildomai įpilt cukraus. Vėliau į vyną supilamos maistingosios medžiagos ir viską gerai išmaišius supilamos vyno mielės. Tuomet rūginimo indas sandariai uždaromas ir pastatomas šiltoje vietoje, kad rūgtų.

Iš pradžių vynuogių vynas rūksta labai intensyviai, bet po 2-3 dienų rūgimas sulėtėja ir rūgimas vyksta ramiau. Vynas tūrėtų rūgti apie 1 mėnesį, kol pilnai išrūgsta. Vynui pilnai išrūgus atskiriamos susidariusios nuosėdos ir drumzlės. Tuomet vynas vėl sandariai uždaromas ir paliekamas skaidrėti ir brandintis. Vynas brandinamas apie 4 mėnesius. Subrendusį vyną galima išpilstyti į švarius butelius ir ragauti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *