Kategorijos

Bedarbiai pajamas gali gauti ir dirbdami savarankiškai

saskaitaNedirbantiems asmenims vis sunkiau gauti pajamas – baigiasi nedarbingumo išmokos bei kitos socialinės pašalpos, todėl pastebima, kad greita paskola bedarbiams tampa tarsi vienintelė išeitis iš kažkur gauti pajamų. Būtina akcentuoti, kad nedirbantys asmenys gali pajamų gauti ir iš savarankiškos veiklos. Jeigu jūs esate vieni iš tų asmenų, tai siūlytume jums pasidomėti apie individualią veiklą. Pirmiausia, jeigu esate kažkokios srities specialistas, tai jokiu būdu nereikia galvoti, kad savo įgūdžius jūs galite demonstruoti kažkokiam darbdaviui – darbdaviu galite būti patys sau. Trumpai tariant, įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, jūs galite užsiimti veikla pagal savo profesiją. Jūs tai darysite legaliai – mokėsite mokesčius ir t.t.

Besidomintiems savarankiška veikla dabar reikėtų išsiaiškinti pagrindinius akcentus, o vienas svarbiausių – apskaita. Vykdantys tokią veiklą turi vesti apskaitą, kurioje nurodomos pajamos bei išlaidos. Trumpai tariant, kiekvienam klientui bus reikalinga jūsų išrašyta sąskaita faktūra. Net jeigu joks klientas ir neprašo, jūs vis tiek turite ją išrašyti ir pateikti. Jeigu jūsų veikla yra prie kompiuterio, tai jūs viską galite atlikti paprastai – išrašę sąskaitą, ją nusiųskite el. paštu. Tiesa, tik gavus apmokėjimą, jūs galite registruoti sąskaitą apskaitos žurnale. Jums bus reikalingas ir apskaitos žurnalas, kurį galite atsispausdinti pagal VMI pateiktą formą arba galite jį įsigyti blankų parduotuvėse.

Kas liečia sąskaitų išrašymo taisykles, tai visada reikia pabrėžti, kad privalomi rekvizitai yra tie, kurie padeda nustatyti pirkėją ir pardavėją. Jūs esate pardavėjas, o jūsų klientas – pirkėjas. Sąskaitoje faktūroje jūs turite nurodyti jo vardą ir pavardę, adresą, o taip pat rekomenduojama ir banko sąskaitos numerį, jeigu atsiskaitoma bankiniais pavedimais. Kliento asmens kodo nurodyti nereikia, bet jeigu jis vykdo individualią veiklą, galite nurodyti jo veiklos pažymos numerį. Tiesiog, prieš išrašant sąskaitą, paprašykite rekvizitų ir tiek.

Mokesčių mokėjimo tvarka taip pat yra gana lengvai suprantama – juos mokėti galima kas mėnesį, ar rečiau. Įprastai visi renkasi mokėti kartą per metus, pateiktus mokesčių deklaracijas. Jūs galite mokėti ir anksčiau, o svarbiausia – PSD mokestį kas mėnesį mokėti gali būti netgi privaloma.

Šaltinis: http://www.skaiciau.lt/saskaita-faktura-sablonas-ir-pildymas/

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *