Kategorijos

Belgijos virtuvės gardėsiai

Lėktuvų bilietai į BelgijąNusipirkti lėktuvo bilietus į Belgiją – paprasta. Tačiau nuspręsti, kaip ir kur praleisti visas atostogas šioje šalyje – jau kiek sunkiau. Žinoma, atsivertus populiarų straipsnį su geriausių Belgijos muziejų top nėra didelis darbas, bet juk visą dieną nelakstysi po muziejus? O kaip išnaudoti pertraukėles užkąsti ir pavalgyti tarp ilgų pasivaikščiojimų po miestą? O dar svarbiau – ką būtina išragauti? Čia jums šiuo klausimu ir padėsime. Štai patys populiariausi ir gardžiausi belgiški patiekalai.

– Chicon Au Gratin. Tai šiltas nuostabaus skonio patiekalas, kurį sudaro speciali salotų rūšis, į kurią įvyniojamas kumpis, bešamelio padažas ir lydytas sūris.

– Tiesiog garbinamas Belgijos patiekalas – tai austrės su belgiškomis bulvytėmis. Kad bulvytės yra belgiškos virtuvės deivės, žino visi, tačiau ar įsivaizduojate, kaip tobulai jos „lenda“ į skrandį po visos krūvelės austrių?

– Vaflis. Belgiški vafliai yra dar viena šios šalies virtuvės panteono dalis. Juos kopijuoja amerikiečiai, ir kitos šalys, tačiau niekad nepasiekia to, ką gali belgų šefai. Net ir gatvėje pirktas vaflis tiesiog ištirps jūsų burnoje.

– Boudin blanc. Tai ypatinga balta dešrelė, kuri gaminama su pienu. Dėl to jos toks švelnus skonis ir minkšta tekstūra.

– Šiandien jau beveik visi išmoko, kad keptos bulvytės, tradiciškai vadinamos „french fries“ iš tiesų yra belgų išradimas. Tad tik šioje šalyje paragausite dar niekad neragautų traškiausių pasaulyje bulvyčių.

– Stoemp. Tai atrodys niekuo neypatinga tačiau šis patiekalas yra puikus ir mūsų, lietuvių skandžiams priimtinas – tai trintos, nuostabiai kreminės tekstūros bulvės, lyg karališka bulvių košės versija. Šalia jos rinkitės dešreles.

– Šokoladas. Belgiškas šokoladas yra tai, ką, atrodo, valgytų karaliai. Būtinai užsukite į kurią nors cukrainę ir išbandykite porą rankų darbo šokoladinių saldainių.

Sudomino pigūs skrydžiai į Briuselį, Belgiją? Puiku! Atostogos Briuselyje nustebins nuostabia ir svarbiausia itin įvairia virtuve.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *