Kategorijos

Biuro baldai – ne vieninteliai biure būtini elementai

Biuras – tai tam tikrai įmonei ar organizacijai priklausanti erdvė, kurioje įprastai dirba nuo vieno iki kelių dešimčių ar net dar daugiau darbuotojų. Tačiau be kokių elementų ir baldų neįsivaizduojamas darbas biure? Visa tai ir bandysime aptarti šiame tekste. Juk biuro baldai – anaiptol ne vieninteliai erdvę padalinantys ir atskiriantys bei puošiantys elementai.

biure savrbu ne tik baldai
  1. Kompiuteriai. Ne vienam sąvoka „biuras“ kelia asociacijas su kompiuteriais. Paprastai biuruose statomi stacionarūs kompiuteriai, kadangi pastarieji yra labiau pritaikyti darbui, jų nereikia nešiotis. Jei kompiuteris – ne pagrindinė darbo priemonė, specialistus galima išvysti naudojantis nešiojamais kompiuteriais. Kokį kompiuterį pasirinkti, gali nuspręsti tik įmonės vadovas, atsižvelgdamas į darbo specifiką, finansines galimybes ir kitus kriterijus.
  2. Apšvietimas. Kadangi biure žmogus kasdien praleidžia vidutiniškai nuo 8 iki 10 ir daugiau valandų, būtinas kokybiškas apšvietimas. Dažnai palubėje sumontuotų lempų nepakanka: reikia įrengti ir papildomus šviestuvus. Čia labai tinka specialūs pastatomi dienos šviesos šviestuvai, stalinės lempos. Kai apšvietimas tinkamas, mažiau vargsta ir nusilpsta akys. Todėl įmonių vadovai turėtų investuoti į tinkamus kokybiškus šviestuvus.
  3. Pertvaros. Biuruose, kur vienoje patalpoje dirba daugiau nei, pavyzdžiui, dešimt žmonių, reikėtų įrengti pertvaras ar bent nedideles pertvarėles. Jų funkcijos yra net kelios. Pirmoji – darbuotojai jaučiasi mažiau matomi, todėl tai savotiškai jiems suteikia daugiau privatumo. Antra, stiklo pertvaros padeda sumažinti triukšmo lygį. Biuruose, kuriuose daug triukšmaujama, žmonės greičiau pavargsta ir suirzta, tai labai kenkia jų produktyviam darbui. Triukšme, ypač dirbant protinį darbą, labai sunku susikaupti, todėl žmonės gali daryti daug klaidų ir savo darbą atlikti prastai. Taip pat, nuolat dirbant triukšmingoje aplinkoje, gali išsivystyti lėtinis nuovargis. Tai kainuoja ne tik darbuotojui, bet ir įmonei.
  4. Kavos aparatai. Biure tiesiog būtini kavos aparatai. Norint parinkti tinkamą kavos aparatą reikėtų atsižvelgti į tai, kokie įmonės biuro baldai: ar jie turi specialias nišas, kuriose būtų galima įmontuoti aparatą, ar aparatui pastatyti reikės atskiros spintelės. Aparatus reikėtų rinktis ir pagal tai, kiek įmonėje dirba darbuotojų. Keliems darbuotojams pakaks paprasto negalingo kavos aparato, tuo tarpu didelei korporacijai prireiks įsigyti tokį aparatą, kuris vos per vieną minutę pagamins kelis kavos puodelius. Pripažinime, ilgai lūkuriuoti prie kavos aparato – tai laiko švaistymas.
  5. Poilsio zona. Tai neformali erdvė, kurioje darbuotojai turi atsipūsti ir bent trumpam atitrūkti nuo darbų. Ir baldai čia turi būti ne tokie pat, kaip įprasti biuro baldai. Geriausia, kad poilsio zonoje stovėtų sofutė ar minkštasis kampas, lentyna ar lentynėlė, galima pakabinti paveikslų ar pastatyti gėlių. Sakoma, kad gėlės jaukumo suteikia bet kokiai patalpai, net ir pačiai niūriausiai. Taip pat poilsio kambarėlis – viena tų erdvių, kurioje galima pakabinti įmonės darbuotojų gautus apdovanojimus, diplomus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *