Kategorijos

Bokso pirštinės: kaip pasirinkti?

Šiandien bokso pirštinės naudojamos ne tik bokse, bet ir kituose kovos menuose, pavyzdžiui, MMA, K-1, Muay Thai ir kt. Visgi svarbiausi parametrai renkantis pirštines išlieka kokybė, dydis ir patogumas. Jei matuojatės pirštines ir jaučiate, kad jos nepatogios, nemanykite, kad jos prasinešios arba prasitampys. Jos turi puikiai tikti nuo pat pirmos akimirkos. Kad išsirinkti būtų lengviau, visų pirma reikia žinoti bent jau bokso pirštinių tipus.

Bokso pirštinių tipai

Kovos bokso pirštinės. Šio tipo pirštinės dažniausiai naudojamos profesionaliuose bokso ringuose, tačiau juos mėgsta ir boksininkai-mėgėjai. Šios bokso pirstines dažnai turi raištelius ir yra skirtos ilgoms rungtynėms, kurios trunka net iki 12 raundų. Dėl šios priežasties pirštinės turi gerai priglusti prie rankos ir užtikrinti komfortą. Mėgėjai labiau mėgsta pirštines su kibiomis velcro juostelėmis, nes tai padeda jas lengviau ir greičiau nusiimti treniruočių metu. Kovos bokso pirštinių piršto pozicija užtikrina didesnę smūgio jėgą ir galimybę tiksliau smūgiuoti.

Profesionaliame sporte naudojamos tik 10 OZ dydžio pirštinės. Kovinės pirštinės gali būti naudojamos tiek dvikovose, tiek treniruojantis su bokso maišais ar kriaušėmis. Mėgėjų tarpe pirštinės renkamasi pagal sportininko svorį – kuo jis sunkesnis, tuo sunkesnės turi būti ir pirštinės (nuo 8 iki 16 OZ, 1 OZ = 38 g).

Treniruočių bokso pirštinės. Šio tipo pirštinės naudojamos treniruočių metu, kai lavinama smūgio technika. Pagrindinis kriterijus renkantis šio tipo pirštines – patogumas. Svarbu, kad pirštinė tvirtai apgaubtų ranką ir atkartotų jos linkius. Tai garantuoja apsaugą, padeda išvengti traumų ir sužalojimų. Bene svarbiausias aspektas renkantis – medžiaga. Idealu būtų, kad pirštinės būtų pagamintos iš odos, nes tokios pirštinės – ilgaamžiškesnės. Šių bokso pirštinių dydžiai skirstomi standartiškai – S, M, L, XL, XXL.

Bokso pirštinių kaina

Nederėtų pirštinių rinktis tik pagal kainą. Pigiausios pirštinės dažnai būna pagamintos iš prastos kokybės medžiagų, kurios greit nusidėvės ir pirštines reikės dažnai keisti. Tuo metu brangiausių pirštinių kaina dažniausiai atspindi prekės ženklą, tačiau ne visuomet yra geriausios kokybės. Tiesiog visų pirma atsižvelkite į patogumą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *