Buhalterinė apskaita – kas, kaip ir kodėl?


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

buhalterine apskaitaBuhalterinė apskaita – šis žodžių junginys skamba kaip itin rimtas buhalterinis terminas. Žinoma, taip ir yra, tačiau su šio junginio įvairiomis formomis susiduria kiekvienas mūsų. Tas kuris perka sauskelnes, tas kuris eina į restoraną vakarieniauti ir tas, kuris teikia kitiems paslaugas ar parduoda prekes. Kaskart apsipirkdami mes skaičiuojame, kokia mūsų finansinė padėtis einamuoju laikotarpiu, ir kiek galime skirti pinigų išlaidoms, ar pirkiniams, kad neliktumėme skolingi ar nesėdėtumėme su „minusu piniginėje“. Paprastąja prasme, tai ir yra buhalterinė apskaita, nes mes skaičiuojame pinigus, sprendžiame, kiek jų turime turėti, kad liktų ir pelno mokesčiams apskaičiuoti. Asmenims, turintiems verslą, įkūrusiems mažąją bendriją, uždarą akcinę bendrovę ar kitą ūkio subjektą buhalterinės apskaitos vedimas tampa būtinu veiksmu, norint išlaikyti verslą, sumokėti tinkamus atlyginimus darbuotojams ir panašiai.
Iš tiesų, tvarkingas ir teisingas buhalterinės apskaitos vedimas yra bene svarbiausias elementas, norint turėti sėkmingą verslą, nes buhalterinė apskaita vedama kaip tik tam, kad asmenys, kuriems priklauso įmonė (UAB, AB, MB, IĮ, VŠĮ), išvengtų problemų, susijusių su mokesčių inspekciją ar kitokiomis institucijomis.
Taigi, buhalterinė apskaita yra pinigais išreikštų verslo operacijų ir ūkinių įvykių grupavimas, registravimas ir apibendrinimas, siekiant užfiksuoti tikslią ūkio subjekto finansinę padėtį.
Ūkio subjektai privalo buhalterinę apskaitą vesti taip, kad ji būtų aiški, suprantama, objektyvi ir palyginama, išsami ir naudinga vidaus bei išorės informacijos vartotojams. Svarbu paminėti, kad buhalterinė apskaita turi būti pateikiama laiku, kitu atveju ūkio subjektui bus skiriama bauda. Svarbu pažymėti, kad remiantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu, nevesti apskaitos yra draudžiama. Tad pasisamdyti buhalterį ar kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, bendrovės vadovui yra būtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.