Kategorijos

Buhalterinės apskaitos programos: kada užtenka Excel?

Buhalterija yra gana sudėtingas ir atsakingas darbas, dėl to reikia žinoti, kokios programos gali padėti atlikti buhalterinius darbus. Dažnai gali atrodyti, kad buhalterinė programa nėra reikalinga ir ja sunku naudotis, tačiau tai yra mitas. Populiariausios buhalterinės apskaitos programos (Rivile, Finvalda ir kt.) smulkiam verslui yra per brangios, tačiau yra pigių ar net nemokamų programų. Apžvelkime pigiausias apskaitos programų galimybes.

Kada pakanka Excel programos?

Smulkaus verslo įrašų tvarkymas „Excel“ buvo labai populiarus prieš pasirodant pigiai smulkaus verslo apskaitos programinei įrangai. Buhalterines sąskaitas, bendruosius žurnalus ir kitus reikalingus registrus galima susikurti Excel programoje ir laikyti juos labai patogiai. Apskaita su Excel nesutaupys laiko lyginant su buhalterine programa, kuri per sekundę sugeneruoja daug dokumentų, o su Excel viską tenka pildyti rankiniu būdu, pavyzdžiui, skolų sutikrinimas, PVM sąskaitų faktūrų registras, darbo užmokesčio laukimas. Todėl Excel buhalterinė apskaita rekomenduojama tik labai mažoms įmonėms, kurios nėra PVM mokėtojos ir per metus išrašo/gauna tik kelias sąskaitas.

Kokia geriausia nemokama buhalterinė programa?

Vienas iš geriausių rinkoje esančių nemokamų pasirinkimų yra buhalterinė programa Apskaita 5. Žinoma, dažniausiai ji pasirenkama dėl to, nes yra nemokama, tačiau joje yra visos elementariausios ir reikalingiausios funkcijos: pirkimo – pardavimo dokumentų registravimas, kasos aparato veikimas, banko išrašų importas į programą, ilgalaikio turto apskaita, darbo užmokesčio apskaita, PVM sąskaitų faktūrų ir PVM deklaracijų formavimas, finansinių ataskaitų formavimas. Programa atnaujinama keičiantis apskaitos ir mokesčių įstatymams. Tokios programos dažnai stringa po atnaujinimo, bet sutvarkomos per kelias dienas.

Jei norisi geros kokybės už prieinamą kainą, geriausias pasirinkimas yra programa B1. Naujausia buhalterinės apskaitos programos versija, ji veikia internete, jos nereikia įdiegti kompiuteryje, prie jos galima prisijungti iš bet kurio kompiuterio, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono. Dėl mažo ekrano ir nepatogios klaviatūros apskaitą atlikti sunku naudojant tik planšetinį kompiuterį ar mobilųjį telefoną, tačiau per mobilųjį telefoną galima greitai įvesti kitą apskaitos operaciją ar peržiūrėti apskaitos duomenis.  B1 planas mokamas: „Minimalus planas“ 8 EUR + PVM per mėnesį, „Ekspertinis planas“ 25 EUR + PVM per mėnesį. Įsigiję „Minimalų planą“ galėsite naudotis pagrindinėmis programos funkcijomis: registruoti buhalterines operacijas, importuoti banko išrašus, vesti darbo užmokesčio apskaitą, formuoti Sodros ir VMI deklaracijas ir kt. Eksperto plano vartotojai gauna papildomų funkcijų. Įmonės darbuotojams, kurie naudoja tik B1 programėlę pardavimo sąskaitoms faktūroms, yra nemokamas darbuotojų planas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *