Kategorijos

Būkite budrūs – SEO rezultatams įtaką daro ir neetiškas konkurentų elgesys

Turite el. parduotuvę ar paprastą tinklaraštį ir norite, kad jūsų svetainė užimtų aukštas vietas paieškos variklių rezultatų puslapiuose (SERP)? Tai natūralu, juk savaime suprantama, kad tai padėtų sulaukti daugiau srauto ar pardavimų.

seo tekstai

Tačiau, kai kurie jūsų konkurentai gali naudoti neetišką taktiką, kad pakenktų jūsų SEO ir nustumtų jus į SERP žemumas. Todėl, būtina suprasti, kad svarbiausia yra ne tik optimizuoti savo projektą, bet ir stebėti ar konkurentai neužsiima kenkėjiška veikla. Kas tai per kenkėjiški veiksmai – aptariame žemiau.

Tikslingos SEO rezultatus veikiančios atakos

Neigiamas pasekmes atnešančios SEO atakos yra neetiškas būdas sabotuoti konkurento SEO procesus. Vienintelis jų tikslas – sumažinti konkurento reitingą SERP. Neigiamos SEO atakos gali apimti:

  • įsilaužimą į jūsų svetainę,
  • spam tipo atgalinių nuorodų į jūsų svetainę tinklo kūrimą,
  • netikrų atsiliepimų kūrimą
  • Netikro DMCA pranešimo pateikimą, kad jūsų svetainė būtų išindeksuota.

Laimei, galite imtis veiksmų, kad apsaugotumėte savo svetainę, pvz., reguliariai stebėti atgalines nuorodas (tikrinti ar jos nedingo) ir pašalinti bet kokias įtartinas nuorodas kreipiantis į tų tinklapių, kuriuose nuorodos patalpintos, savininkus.

Pranešimai apie nekokybišką ar maskuojamą turinį

Kita neetiška ir konkurentams laiką kainuojanti taktika – nekokybiško ir maskuojančio turinio pranešimas paieškos sistemoms. Per daug raktinių žodžių pridėjimas puslapyje arba įraše, kad būtų galima manipuliuoti paieškos sistemomis, yra laikoma kenkėjiška veikla. Google tai jau senai įvardijo. Konkurentai gali teikti pranešimus paieškos sistemoms, jeigu jūsų turinys yra skirtas būtent paieškos sistemoms, o ne skaitytojams. Tai būtų matoma iš nenatūraliai didelio raktinių žodžių kiekio tekste ir t.t.

Kita vertus, maskavimas yra praktika, kai lankytojams rodomas kitoks turinys nei paieškos sistemoms. Tai reiškia, kad paieškos sistemų rezultatuose jūsų svetainė reklamuoja vieną dalyką. Tačiau, lankytojui atėjus, paaiškėja, kad turinys yra menkai ar visiškai su tuo nesusijęs kas yra reklamuojama. Tad, konkurentai vėl praneš apie tai Google.

Abi taktikos gali baigtis nuobauda ar net uždraudimu naudotis paieškų sistemų privalumais, o tai gali pakenkti jūsų tinklapio reitingams ir srautui. Nenaudokite minėtų strategijų ir reguliariai stebėkite savo svetainės turinį, kad įsitikintumėte, jog nesąmoningai nepažeidžiate Google paieškos variklio nurodytų gairių. Panaudokite visa tai prieš konkurentus – stebėkite juos ir praneškite paieškos sistemoms apie jų naudojamas neleistinas strategijas.

Trumpai tariant, visi SEO tekstai turi atitikti jų pavadinimuose nurodytą esmę.

Netikri atsiliepimai ir įvertinimai

Priimdami sprendimą pirkti, klientai labai pasitiki atsiliepimais ir įvertinimais. Deja, kai kurie konkurentai gali naudoti netikras apžvalgas ir įvertinimus, kad pakenktų jūsų SEO rezultatams. Jie gali palikti klaidingus ir neigiamus atsiliepimus apie jūsų verslą ar pasiūlymus, kad atrodytumėte prastai potencialių klientų akyse.

Galite apsaugoti savo svetainę reguliariai stebėdami paliekamus atsiliepimus ar įvertinimus specialiuose portaluose. Taip pat profesionaliai reaguokite į atsiliepimus tų žmonių, kurie nesinaudojo jūsų paslaugomis ar prekėmis. Tai reiškia, kad melagingai kalbančius apie jus, įvardinkite viešai pranešdami, kad jie jūsų paslaugomis nesinaudojo.

Turinio plagiavimas ir perpublikavimas („Content Scraping“)

Content Scraping“ – tai kieno nors kito turinio vagystės ir pakartotinio paskelbimo kaip savo paties praktika, dažnai su nedideliais pakeitimais. Konkurentai gali kopijuoti turinį iš jūsų svetainės, kad pakenktų jūsų SEO rezultatams, suklaidindami paieškos variklius ir vartotojus.

Galite apsaugoti savo svetainę prie turinio pridėdami įspėjimą dėl autorių teisių. Reguliariai stebėdami ar turinyje nėra plagiato gerokai sumažinsite žalą. Tad naudokite plagiato aptikimo įrankius prieš publikuojant bet kokį šviežiai sukurtą turinį. Be to, nežaiskite su konkurentais – praneškite apie bet kokį pavogtą turinį paieškos sistemoms.

Trumpai tariant, labai svarbu žinoti apie neetiškus veiksmus, kuriuos konkurentai gali naudoti norėdami pakenkti jūsų SEO rezultatams. Šiuo atveju, rekomenduojama laikytis aukščiau išvardintų patarimų ir atminti, kad SEO darbai nesibaigia tik ties vidine ar išorine optimizacija. Būkite budrūs ir visada stebėkite ar niekas nebando jums pakenkti!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *