Kategorijos

Burnos higiena po švenčių – kaip ją atstatyti?

Per šventes valgome labai įvairų maistą, geriame alkoholinius gėrimus ir vakare, pavargę, gal net pamirštame išsivalyti dantis. Tad nenuostabu, kad gali sutrikti burnos higiena, o taip pat pradėti skaudėti dantį. Štai keli patarimai, ką daryti, kad po švenčių burnos higiena ir vėl būtų puiki!

 

  1. Apsilankykite pas odontologą

Jei jūsų dantenos paraudusios, dantys tapo jautrūs – pirmiausia turėtumėte apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą. Specialistas, įvertinęs burnos būklę, patars, kokių priemonių imtis, kad burnos higiena ir vėl būtų puiki. Galbūt jums tereiks atlikti procedūrą, kurios metu bus pašalintos susikaupusios apnašos ir akmenys. Burnoje jūs vėl jausite švarą, o dantys ir dantenos taps nebe tokie jautrūs.

 

Profesionali burnos higiena atliekama ir odontologijos klinikoje Vilniuje KOA. Kviečiame atvykti adresu V. Mykolaičio-Putino g. 10-44, Vilnius arba susisiekti tel. +370 613 62286.

 

Daugiau apie burnos higieną taip pat galite sužinoti svetainėje https://koa.lt/.

 

  1. Gerkite daug vandens

Kiekvieną kartą ką nors valgant, bakterijos burnoje gamina rūgštis, kurios ir kenkia dantims. Norėdami, kad burnos higiena išliktų stabili, pavalgę stenkitės nebeužkandžiauti. Taip pat ir saldžius patiekalus būtų gerai suvalgyti iškart po sūriųjų, pirmųjų valgių. Pavalgę, burną praskalaukite vandeniu – panaikinsite maisto likučius ir atstatysite natūralų pH.

 

Dantims taip pat gali pakenkti alkoholio vartojimas. Ypač, jei tai lėtai gurkšnojami gėrimai. Kaip vieną žalingiausių gėrimų dantims specialistai įvardija „Prosecco“ vyną. Dėl jame esančio rūgšties, cukraus ir alkoholio kiekio. Pagrindinis patarimas – gurkšnodami ilgus saldžius gėrimus, nepamirškite tarpais atsigerti vandens. Beje, taip išvengsite ne tik neigiamo poveikio dantis ir dantenoms, bet ir dehidratacijos.

 

  1. Skalaukite burną ramunėlių ar medetkų arbata

Paskutinę minutę stengiatės gražiai įvynioti dovaną. Ir tam, kad surištumėte juostelę ar atplėštumėte lipnios juostos gabaliuką, pasinaudojate dantimis… Specialistai įspėja, kad toks dovanų pakavimas gali ne tik pakenkti emaliui, sužaloti dantenas, bet taip pat į burną užnešti labai daug bakterijų. Besirūpindami savo burnos higiena ir dantimis geriau paprašykite artimųjų pagalbos ar įsigykite lipnios juostos dozatorių.

 

Vis dėlto, jei kažkaip pažeidėte dantenas – kuo skubiau burną praskalaukite skalavimo skysčiu. Panaikinsite bakterijas ir žaizdelė užgis daug greičiau. Burną taip pat galite skalauti medetkų, ramunėlių arbatomis – jos malšina uždegimą ir taip pat padeda pasirūpinti puikia burnos higiena.

 

  1. Nepamirškite išsivalyti dantų

Per šventes pamiršote kartą kitą išsivalyti dantis? Dėl to taip pat galėjo sutrikti burnos higiena. Šventėms pasibaigus pasistenkite sugrįžti į ritmą – būtinai valykite dantis bent du kartus per dieną. Jei burnos higiena sutrikusi, galite įsigyti dantenas raminančios pastos, taip pat rinkitės švelnesnį, minkštesnį dantų šepetėlį.

 

 

Po švenčių jūsų dantenos paraudo, o dantys tapo jautrūs? Nekentėkite ir atvykite į odontologijos kliniką Vilniuje KOA (V. Mykolaičio-Putino g. 10-44). Profesionalūs odontologai pasirūpins Jūsų burnos higiena. Burnos higienos procedūra tetrunka 30–60 min. Burnoje jūs vėl jausite švarą, o dantys ir dantenos taps nebe tokie jautrūs!

 

Odontologijos klinika Vilniuje KOA taip pat teikia ir kitas odontologines paslaugas: dantų implantai, dantų protezavimas, dantų balinimas, dantų tiesinimas, dantų kanalų gydymas ir kitas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *