Kategorijos

Buto remontas

Netikėtai užklupęs ekonominis sunkmetis gerokai pristabdė butų remonto bei naujų vykdomų statybų darbus. Rodos, visai neseniai, tai yra prieš keletą metų, statybos paslaugų sektorius buvo ant bangos keteros viršūnės: statybos įmonės dirbo visu pajėgumu, didino darbuotojų skaičių, o pavieniai dirbantys meistrai, užsiimantys vidaus remonto darbais, turėjo užsakymų kelėta mėnesių į priekį.


Šiuo metu sunkiau rasime daugiabučius, nuosavus namus, kuriuose vyksta buto remonto ar statybos darbai – vienas kitas tik. Tačiau tikintis, kad pagerėjus ekonominei situacijai šalyje ir pasaulyje, pakėlus gyventojų minimalų atlyginimą – turėtų pasijausti šioks toks gyventojų gyvenimo pagerėjimas bei naujų su statyba susijusių poreikių susiformavimas. Tikimasi, kad padidėjusias pajamas butų, namų savininkai atsidės su tikslu ateityje sukaupus didesnę sumą –  atnaujinti gyvenamuosius būstus, juos padaryti modernesniais, šiuolaikiškesniais ir patogesniais.
Žinoma, individualių gyvenamųjų namų savininkai turi daugiau galimybių įsirengti namus pagal savo poreikius ir fantazijas, o daugiabučių gyventojų poreikius jau riboja standartiniai, nuo sovietmečio laikų likę, buto vidaus išplanavimai, bei dar daug visokių kitų reikalavimų ir leidimų. Tikiu, kad ne visi savininkai apie tuos reikalavimus žino ir yra girdėję, kad jų iš viso reikia. Norint iš esmės rekonstruoti, t.y. atlikti kapitalinį buto remontą griaunant sienas ir panašiai, nepakanka gauti aplinkui gyvenančių kaimynų sutikimo. Statybos ir buto remontas darbai, kurie atliekami daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose yra reguliuojami Lietuvos Respublikos Statybos bei daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymais. Todėl didesnių buto remonto darbų negalima atlikinėti savavališkai.
Iškyla klausimas: o kokius darbus atliekant reikalingi leidimai? Tarkime, norite atlikti kapitalinį buto remontą, kurio metu planuojate griauti sienas. Jei rekonstrukcijos metu nešančiose sienose planuojate įrengti didesnes negu 1,5 metro pločio ertmes – buto savininkas turėtų gauti daugiau nei 51 procentą visų tame name gyvenančių butų savininkų sutikimų.  Jei namas priklauso bendrijai – prie šio sutikimo dar reikėtų, kad buto remonto darbus palaimintų ir pati bendrija.
Žinoma, daugiabučiuose namuose yra ne vienas ir ne du savininkai, kurie jau yra atlikę buto grand remontą, tačiau neturi jokių leidimų. Taigi, skubame akcentuoti, kad visus įvykdytus buto remonto darbus, kurių metu buvo išgriautos nešamosios sienos – reikia legalizuoti gaunant visus reikiamus leidimus. Tiems, kas neįteisina atlikto buto remonto, neturi leidimų griauti sienas – skiriamos ne mažos baudos. Bauda gali svyruoti net iki kelėtos tūkstančių litų. Statybos inspekcijoje dirbantys asmenys, gavę kaimynų, daugiabučių namų bendrijos pirmininkų nusiskundimus tikrina rekonstruotus butus. Buto būklę parodo inventorizacinė byla, kurioje aiškiai sužinoma, kurios sienos nešančios. Tačiau logiškai mąstant – ką reiškia tie keli tūkstančiai, kai bute atliktas remontas už keliasdešimt tūkstančių?
Kitas iškylantis klausimas, ar reikalingas daugiabučio gyventojų sutikimas kuomet griaunamos tik buto sienos? Specialistai akcentuoja – kad norint atlikti visą buto rekonstrukcija, kurios metu kertamos ertmės nešančiose sienose, įrengiama grindų šildymo sistema nuo bendro naudojimo šildymo tinklų, keičiamos balkono konstrukcijos ir fasadas – reikalaujama sutikimo gavimo. Tarkim, gyventojas nori įsirengti balkone langus nuo lubų iki žemės – šiuo atveju taip pat reikalingas gyventojų sutikimas (ne mažiau 51 proc.).

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *