Kategorijos

Butų nuoma Lietuvos didmiesčiuose

Didmiesčių gyventojai jau atrado, jog butų nuoma gali tapti vienu iš pragyvenimo šaltinių – nuomojamų butų pasiūla vien Vilniaus mieste per metus išaugo jau beveik dvigubai. Išaugus nuomojamų butų bei kambarių pasiūlai, neišvengiama didėja konkurencija tarp jų ir, žinoma, krenta kainos.
Tai, jog butų nuoma kaip verslo šaka pradėjo sparčiai vystytis, liudija ir šios srities tarpininkų atsiradimas. Šiandien paskambinus pagal rastą skelbimą dažniausiai susidursite ne su nuomojančiu asmeniu, tačiau su agentūra, kuri atlieka tarpininko vaidmenį ir už tai ima vienkartinį mokestį. Norint rasti nuomojamą butą be tarpininkų gali tekti gerokai paplušėti.
Vilniuje nuomos kainos yra didžiausios, šiek tiek mažiau butą nuomotis kainuoja Kaune ir Klaipėdoje. Klaipėdoje ir Kaune butų nuomos įkainiai per metus sumažėjo beveik trečdaliu.
Sparčiai auga ne tik nuomojamų butų pasiūla, tačiau ir jų poreikis. Vis daugiau studentų, atvykstančių studijuoti į didžiuosius Lietuvos miestus, renkasi ne universiteto bendrabutį, tačiau ieško nuomojamo buto ar bent jau kambario. Vieno kambario nuoma Vilniaus mieste kainuoja tiek pat, kiek studentas turėtų mokėti už bendrabučio kambarį. Tad nenuostabu, jog jaunimas renkasi patrauklesnį variantą. Daugelis jaunų šeimų taip pat negali sau leisti iš karto įsigyti nuosavo būsto. Su tėvais gyventi jaunos šeimos ne visuomet nori, tad buto nuoma tampa viena priimtiniausių išeičių.
Spėjama, jog artimiausius metus nuomos įkainiai turėtų išlikti panašūs, jų augimas kol kas nėra prognozuojamas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *