Kategorijos

Chip tuning įranga – kokia jos nauda automobiliui?

Visuomenėje ir tarp smulkesnių automobilistų vis dar yra susiformavęs požiūris, kad chip tuning įranga ir jos panaudojimas automobiliui yra susijęs tik su automobilių sportu. Tačiau toks požiūris yra nevisiškai teisingas, nors automobiliu sporte ir yra dažnai naudojama tokia įranga. Tačiau Lietuvoje dar nėra ji paplitusi šioje srityje dėl tam tikrų aplinkybių, viena jų – kadangi mažai servisų vis dar gali suteikti automobilio čipavimo paslaugą.

Pabandysime glaustai jus supažindinti su chip tuning įranga ir jos nauda automobiliams, net tiems, kurie yra eksploatuojami tiesiog gatvėse kiekvieną dieną. Automobiliui gamintojai, kurdami automobilius ir juos išleisdami į rinką yra paskaičiavę galimą variklio galios rezervą. Todėl specialistai panaudodami chip tuning įrangą, gali lengvai padidinti variklio galią. Yra keli būdai, kai yra padidinama variklio galia, tačiau pagrindinis, kai yra pakeičiama automobilio programinė įranga ir atliekami tolimesni veiksniai.

chip tuning įrangaAtlikus darbus su chip tuning įranga yra pasiekiami tam tikri rezultatai, tačiau svarbu yra pamatuoti automobilio galią prieš čipavimą, ir po čipavimo. Su kiekvienu automobiliu yra pasiekiami skirtingi rezultatai, tačiau geriausi būna tada, kai čipavimas yra atliekamas dyzeliniams automobiliams, kuriuos yra įmontuota turbina. Rezultatas variklio galios būti maždaug 15 procentų, kas yra tikrai neblogai. Tačiau rezultatai yra galimi ir su benzininiais automobiliais, ir su tais, kurie neturi turbinų. Tačiau galios padidėjimas bus kiek mažesnis, nei su ankstesniais minėtais varikliais.

Po automobilio čipavimo padidėja variklio galia, truputi sumažėja kuro sąnaudos, tai įtakoja ir išmetamųjų dujų kiekis. To pasekoje padidėjusią galią galima išnaudoti daugelyje sričių. Su padidėjusia variklio galia yra lengviau lenkti transporto priemonę užmiestyje, kuri važiuoja ta pačia eismo juosta. Taip pat yra lengviau mieste, kai reikia greitai pajudėti užsidegus žaliai šviesoforo šviesai. Su padidėjusia variklio galia taip pat yra lengviau išvengti kliūčių kelyje ir avarinių situacijų.

Taigi, chip tuning įranga yra naudingi ne tik automobilių sporte, kaip dažnai yra pagalvojama, tačiau ir kasdieniame automobilio eksploatavime. Atlikus automobilio čipavimą padidėja variklio galia, truputi sumažėja kuro sąnaudos ir į gamtą yra mažiau išskleidžiama išmetamųjų dujų.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *