Kategorijos

Cirkuliacinis siurblys: keletas naudingų patarimų

Cirkuliacinis siurblysCirkuliaciniai siurbliai yra skirti šildymo sistemai. Tai svarbiausia dalis sistemoje, kuri priverčia vandenį judėti. Siurblių galingumas turi būti toks, kad įveiktų tiek vandens trinties į vamzdžius, tiek šildymo sistemos įrenginių pasipriešinimo jėgas.

Nusprendėte išsirinkti cirkuliacinį siurblį, tuomet atkreipkite dėmesį į jo galingumą. Įprastai gyvenamuosiuose namuose esančioms šildymo sistemoms reikalingi tik 2–3 galingumų cirkuliaciniai siurbliai, kurie tiekia šilumą visiems sistemoje sumontuotiems šildymo prietaisams.

Prieš paleidžiant visą sistemą, derėtų švariu vandeniu pašalinti nešvarumus. Neleiskite siurblio, kol sistema nepripildyta vandens, o iš jos neišleistas oras, kitaip siurblys gali sugesti net trumpai padirbęs. Kabelio įvadas, kištukas visada turi būti nukreipti žemyn, kad nepatektų vandens į kontaktų dėžutę.

Siurblį visada montuokite grįžtamajame, o ne vandens tiekimo vamzdyje. Į pečių grįžtančio vandens temperatūra yra žemesnė, nei iš temperatūra. Prieš ir po siurblio sumontuokite ventilius tam, kad patogiai išmontuoti siurblį. Variklio velenas turi būti griežtai maksimalus vamzdžiuose ir įrenginėjami taip, kad velenas būtų horizontalus.

Elektroniniu būdu valdomas cirkuliacinis siurblys pagamintas iš ketaus lydinio, kuriame yra besisukantis rotorius su sparnuote – ji priverčia judėti vandenį šildymo sistemoje. Šie siurbliai turi galimybę automatiškai jį išjungti ar keisti režimą, kada tik vamzdžiu tekantis vanduo pasiekia reikiamą temperatūrą ar slėgį. Būtent dėl šios priežasties, įrenginys nedirbs be reikalo, o Jūs taupysite elektros energiją.

Siurblį taip pat galima užprogramuoti taip, kad veiktų optimaliausiu režimu ryte ir vakare. Nustačius automatinį režimą, siurblys automatiškai prisitaiko prie eksploatuojamos sistemos poreikio, o tai pagerina visos sistemos valdymą. Sumontavus cirkuliacinį siurblį, vietoje senų pastovaus greičio siurblių – žymiai sumažės energijos sunaudojimas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *