Kategorijos

Ieškantis naujo darbo svarbiausia yra turėti išsiskiriantį ir patrauklų CV. Iš Jūsų gyvenimo aprašymo darbdavys susidaro pirmąją nuomonę apie Jus ir daugelis net nepakvies į darbo pokalbį dėl nesužavėjusio CV. Internete pilna įvairiausio CV rašymo struktūros pavyzdžių, bet svarbiausia yra tai, ką parašote apie save, bei kaip sugebate atsiskleisti ir parodyti geriausias savo savybes trumpame aprašyme.

Jūsų pasiekimai praeituose darbuose sukelia įspūdį, todėl privalote pabrėžti kokius pasiūlymus davėte ar kokius projektus/pokyčius įvykdėte ir tai atnešė naudą Jūsų darbovietei. Labai svarbu pasiektus rezultatus apibrėžti. Remkitės pakitusia pardavimų ar klientų statistika, parašykite skaičiais kaip Jūsų pasamdymas praeitose kompanijose atnešė naudos. Jei tokių duomenų neturite ar pelnui reikšmingų pasiūlymų nepateikėte, pagalvokite, galbūt turėjote indėlį kompanijos vidinei veiklai. Galbūt dėl Jūsų pakito atmosfera darbovietėje arba turėjote įžvalgų kaip galima pagerinti nebūtinai organizacijos pelningumą, bet jos vidinį būvį.

Aiški struktūra ir nuoseklus formatas yra privalomi rašant CV. Jūsų gyvenimo aprašymas visų pirma turėtų būti malonus akiai, neišmėtytas tekstas, pasirinktas šriftas ir jo dydis visose pastraipose turėtų būti vienodas, visos pastraipos sulygintos ir atitrauktos nuo kraštų po 1.27cm. Per daug neišsiplėskite rašydami apie save, stenkitės rašyti glaustai ir tik svarbiausius faktus. Savo gyvenimo istoriją ir pasirinkimus galėsite papasakoti, kai būsite pakviestas į pokalbį, o dar tik kandidatuojant į darbo vietą ir siunčiant CV, išskirkite tik tai, kas svarbiausia.

Nebijokite kuklintis ir prisiimti Jums priklausančių nuopelnų. Parodykite su kokiais iššūkiais teko susidurti dirbant ir kaip Jūs tai sėkmingai įveikėte, kokią naudą atnešėte kompanijai. Ieškantis naujos darbovietės, labai svarbu nepasirodyti desperatiškam. Dauguma žmonių ieškodami darbo siunčia beveik arba visiškai identišką CV į skirtingas kompanijas kurios atitinka poreikius. Tačiau daugelyje atvejų darbdaviai arba žmonės atrenkantys kandidatus gali tai aiškiai pajusti. Patartina prie savo darbo paieškos užtrukti kiek ilgiau ir įsigilinti į kompanijos poreikius bei lūkesčius iš naujojo darbuotojo ir būtent juos paminėti siunčiamame gyvenimo aprašyme.

CV pavyzdžių ir šablonų lietuvių ir anglų kalbomis rasite cvpavyzdys.com svetainėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *