Kategorijos

D kategorija – galimybė išpildyti senas svajones

Žmonės yra skirstomi į du tipus: tuos, kuriems vairavimas neteikia jokio malonumo, ir tuos, kurie už vairo jaučiasi itin gerai. Tokie žmonės neretai tampa vairuotojais: išvežioja maistą į klientų namus, perveža įvairias prekes iš vieno miesto arba šalies į kitą ir pan. Įdomu, o kiek iš mūsų, nors kartą keliavusių atostogų į svečią šalį, pagalvojo, kaip įdomu turėtų būti dirbti ekskursinių autobusų vairuotoju? O kiek iš tų mylinčių vairuoti pasirenka šį profesinį kelią?

Norintiems tapti autobusų vairuotojams reikalinga D kategorija, suteikianti galimybę vairuoti transporto priemones, skirtas vežti keleivius ir turinčias daugiau kaip aštuonias sėdimas vietas. Šios transporto priemonės gali būti sujungtos su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė – ne didesnė kaip 750 kg. D kategoriją įgyti gali tik asmenys, sulaukę dvidešimt ketverių metų amžiaus arba išimtine teise – jaunesni, sulaukę pilnametystės, t. y., aštuoniolikos metų amžiaus, kurie turi pradinę profesinę kvalifikaciją, leidžiančią vežti keleivius.

Tolimųjų turistinių ekskursijų autobusų vairuotojai nuolat keliauja į tam tikras jiems paskirtas šalis, pamato įspūdingų vaizdų, turi galimybes patys dalyvauti įvairiose ekskursijose ir pan. Žinoma, pagrindinė jų užduotis kelionės metu – prižiūrėti autobusą, rūpintis keleivių kelione, užtikrinti saugumą, tačiau, jei kelionė trunka keletą dienų, vairuotojai spėja ir pailsėti bei pasimėgauti kelione.

Tačiau toks darbas – tikrai ne tik malonumas, kartu tai labai didelė atsakomybė už kitus žmones, už keleivius ir jų saugumą, todėl autobuso vairuoti negali bet kas, tam žmogus turi būti pasiruošęs ir mylėti savo darbą.

Taigi, jei mėgstate vairuoti, dažnai pagaunate save galvojant, kaip smagu turėtų būti vairuoti autobusą keliaujant į tolimas pažintines keliones, šis darbas – Jums. Tačiau, pirmiausia, Jums reikia įgyti teisę vairuoti D kategorijos transporto priemones.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *