Kategorijos

Dantų implantai

Anksčiau ar vėliau daugelis žmonių patiria odontologinių problemų ir dėl skirtingų priežasčių netenka bent vieno danties. Vieniems dantys yra šalinami dėl sveikatos problemų, o kiti netenka danties ar kelių dantų dėl nelaimingų atsitikimų. Pašalinus dantį nereikėtų per ilgai uždelsti iki danties pakeitimo netikru pakaitalu. Laukus per ilgai, aplinkui esantys dantys išsikraipo taip sugandindami sąkandį ir sukeldami daugiau odontologinių problemų. Dantų implantą dažniausiai rekomenduojama įstatyti metų laikotarpį nuo danties netekimo, bet kiekviena situacija skirtinga ir tinkamiausią laikotarpį ir gydymo būdą geriausiai nustatys odontologas.

Netekus vieno ar daugiau dantų vienas populiariausių dantų protezavimo būdų mūsų visuomenėje yra dantų implantai. Šiuo būdu protezuojant dantis trūkstama šaknis yra pakeičiama metaliniu varžteliu ant kurio dedama karūnėlė. Implantuotas dantis savo išvaizda ir funkcionavimu prilygsta natūraliam dančiui. Metalinis varžtelis yra pagamintas iš titano nelygiu paviršiumi, kad jo suaugimas su kaulu vyktų greičiau ir būtų tvirtesnis. Pakeisti trūkstamą dantį galima ir tilteliu, bet tam bus būtina nušlifuoti šalia esančius dantis ir pakaitalas bus vizualiai matomas ryškiau, nei implantas. Pastarasis atrodo natūraliai ir vizualiai pritampa prie Jūsų dantų. Dantų protezai yra pigesni ir juos galima išimti. Jie dažniausiai naudojami, kai pacientas neturi kelių dantų vienoje vietoje, bet tai gali sukelti diskomfortą, valgant gali prilysti maisto gabaliukų po protezais, jie gali pradėti kilnotis ir yra geriau pastebimi kaip netikri dantys. Netekus kelių dantų vienoje vietoje dar galima uždėti dantų implantų juostą. Ji bus neišimama ir jausis bei atrodys kaip natūralūs sveiki dantys. Yra ne vienas skirtingas dantų implantavimo būdas, o tinkamiausią parenka šios srities specialistas – implantologas.

Danties implanto kainos skiriasi priklausomai nuo klinikos ir pasirinkto gamintojo, bet ruošiantis dėtis implantą, orientacinė kaina prasideda nuo 500eu. Po šios procedūros svarbu pačiam tinkamai pasirūpinti nauju implantu, jį tinkamai prižiūrėti, kad šis tarnautų ilgiau. Tam geriausia rinktis dantų šepetėlį retais šerelių pluoštais kuo mažesne galvute, tarpdančių šepetėlį, dantų pastą su triklosanu (ypatingai nepatartina naudoti balinamosios dantų pastos), higieninį tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį be etilo alkoholio. Šios priemonės padės pasirūpinti Jūsų implantų priežiūra. Reguliariai ir tinkamai prižiūrimi implantai tarnaus ilgiau.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *