Kategorijos

Dantų protezavimas yra būdas kaip žmonėms praradusiems dantis vėl turėti galimybę šypsotis ir kramtyti. Dantų protezavimą reikia atlikti kuo greičiau po danties praradimo, tam, kad nenukentėtų dantenos ir žandikaulis. Pats svarbiausias uždavinys kai atliekamas dantų protezavimas yra kramtymo funkcijos pagerinimas ar atstatymas jei ji visiškai nebegalima. Prieš protezuojant dantis turi būti išgydyti visi kiti likę dantys. Pavyzdžiui jei atliekamas galinių dantų protezavimas reikia pasirūpinti priekinių dantų tvirtumu ir sveikumu bei atvirkščiai. Protezavus galinius dantis reikia būti užtikrintam, kad priekiniai sveiki. Dantų protezai yra kelių skirtingų rūšių, todėl kiekvienoje situacijoje reikia parinkti tinkamus dantų protezus.

Dantų protezavimas atliekamas laikinais arba nuolatiniais protezais. Likinieji protezai skirstomi į laikinus fiksuotus protezus ir į laikinus išimamus protezus. Nuolatiniai protezai skirstomi į metalo keramikos vainikėlius bei tiltelius, taip pat į cirkonio keramikos vainikėlius ar tiltelius. Taip pat yra ir išimamieji dantų protezai. Išimami dantų protezai tik dalinai dalyvauja kramtymo procese. Nuolatiniai yra daug efektyvesni. Kuo mažiau pažeistas kaulas ir dantenos tuo geresnis bus efektas po dantų protezavimo. Geriausias protezavimo variantas tai protezavimas ant implantų. Tai reiškia, kad į žandikaulį įsriegiami du implantai, o prie jų tvirtinamas implantas. Tokiu atveju protezas būna stabilus, nekliba. Jei protezas tvirtintas šiuolaikiniais užraktais tada jį galima išimti išvalyti ir vėl įstatyti atgal.

Viskas priklauso nuo būklės. Būklė gali būti įvairi – nėra nei vieno danties, trūksta vieno ir t.t. Viskas priklauso nuo trūkstamų dantų kiekio, jų išdėstymo. Taip pat tai priklauso nuo likusių sveikų dantų būklės, dantenų būklės, žandikaulio tvirtumo. O galų gale viskas remiasi į pinigus. Kuo modernesnis sprendimas tuo reikalingas kvalifikuotesnis gydytojas, modernesnė įranga, kokybiškesnės medžiagos. O visa tai kainuoja. Tad graži šypsena jei nėra dovanota Dievo arba buvo padovanota, bet jau prarasta – kainuos labai brangiai. Ir dėl to nekalta politika. Pasaulyje nėra valstybės kur dantų protezavimas ar implantavimas būtų nemokamas. Tai visada kainuoja ir Lietuvoje kainuoja dar pakankamai nedaug.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Įrašo “Dantų protezavimo reikšmė” komentarų : 1

  1. protezai dantims avataras

    Naudingas straipsnis, man tai labai aktuali tema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *