Kategorijos

Dar kartą apie terasines lentas

terasines lentosJei turite savo namus ar sodybą, dažnai norisi jaukios lauko terasos, kuri leistų mėgautis šiltais vasaros vakarais ar kavos puodeliu ryte. Lauko terasa su medinėmis grindimis – klasikinis pasirinkimas. Didelis medienos privalumas – jis tinka beveik visur.

Impregnuotos terasinės lentos turi savo privalumų. Yra apsaugomos nuo puvimo, todėl nereikės greitu metu rūpintis terasinių lentų keitimu naujomis;

Populiariu pasirinkimu tampa impregnuotos maumedžio arba pušies lentos, kurios tarnauja ilgai ir kainuoja pigiai;

Termiškai apdorotos lentos yra veikiamos aukštos temperatūros, todėl tampa kur kas atsparesnės aplinkos veiksniams;

Taip pat gali būti pasirenkamos medžio kompozito lentos, kurios yra gaminamos iš medienos ir plastiko. Toks pasirinkimas šiandien vis labiau populiarėjantis, nes lentų kaina yra maža, o tarnauja ilgai.

Maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedis yra natūraliai apdovanotas gamta, derva ir kieta mediena. Galima sakyti, kad tai yra optimalus pasirinkimas kainos ir kokybės santykiu. Taigi nenuostabu, kad jau keletą metų mediena yra populiari lauko konstrukcijose. Šiandien maumedžio terasos lentos yra viena populiariausių Lietuvoje ir galima pasakyti, kad didžioji dauguma žmonių, jeigu gyvenate sodyboje – turi terasas, įrengtas naudojant maumedžio lentas.

Grindų lentos

Pušis – vietinis medis, todėl jis yra vienas iš pigiausių rinkoje, tačiau išlaiko patrauklų kainos ir kokybės santykį. Lentos yra impregnuotos, sumontavus jas – dažomos arba padengtos įvairiomis apsauginėmis medžiagomis, kad padidintų medienos atsparumą ir amžių. Terasinės lentos paprastai yra lygios arba gofruotos, o bet koks atspalvis gaunamas dažant, todėl lengva prisitaikyti prie bet kokių sąlygų.

Natūralios medienos savybės: Mediena yra natūrali anizotropinė medžiaga, todėl kai kurios jos savybės nėra defektai, kaip dažnai gali atrodyti. Pavyzdžiui:

  • paviršiaus išblukimas ir patamsėjimas.
  • spalvų įvairovės atsiradimas.
  • Metinių žiedų išsisluoksniavimas ir smulkių įtrukimų atsiradimas.
  • terasos lentų deformacija atsiradusi dėl prasto/netinkamo tvirtinimo.
  • dervos (sakų) kišenių atsidarymas, pavyzdžiui, pušies ar maumedžio medienoje.

Taip pat, pastaruoju metu populiarėja parketlentės, laminatas, tačiau kaimo sodyboje tiek terasoje, tiek viduje – tinkamiausios medinės grindys. Dažniausiai naudojamos apie 12-15 cm pločio ir apie 30 mm storio pušinės lentos. Platesnės atrodo gražiau, tačiau gali atsirasti tarpų tarp lentų, ypač prie šildymo įrenginių. Mažiau „vaikščioja“ lentos iš maumedžio ir sudurtinės. Daug kam patinka lentos su nuimtu kampeliu. Tokiu atveju tarp lentų nebūna paaukštėjimų, jų nereikia šlifuoti. Gerai suvestų lentų tarpeliuose neturėtų kauptis purvas. Rankiniu būdu nuimti kampelį nepatartina, ypač naujokams: vargu ar pavyks padaryti tai lygiai šlifavimo mašinėle ar obliumi.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *