Darbai, kuriuos turime atlikti, kai miršta mums artimas žmogus

Granito plokštėsNėra lengva atsisveikinti su anapilin iškeliavusiu artimuoju. Tai tokia skaudi patirtis, kuri į širdį įsirėžia visam gyvenimui. Ir nors laikui bėgant žaizdos užgyja, visuomet vienaip ar kitaip prisimename savo mirusius artimuosius, kurie užėmė labai svarbią mūsų gyvenimo dalį. Todėl jei šią akimirką jums teko susidurti su tokia skaudžia patirtimi, reikėtų pasistengti suimti save į rankas ir nepasiduoti širdgėlai, kuri labai gniuždo ir neleidžia atlikti visų reikiamų darbų – o pastarųjų tikrai bus ne vienas ir ne du. Trumpiau tariant, jums reikės pasirūpinti velionio laidotuvių organizavimu, o tai iš tiesų reikalauja nemažai laiko ir papildomų pastangų bei jėgų, kurių tikrai ne visuomet turime. Taigi, kaip turbūt jau žinote, pirmiausia reikėtų rasti laidojimo namus, kuriuose būtų laisvų šarvojimo salių. Tai padaryti nesudėtinga, tereikia peržiūrėti jūsų mieste veikiančių laidojimo namų sąrašą, kurį galite rasti internete.

Kai tai padarysite ir susisieksite su pasirinktais laidojimo namais, užsakykite šarvojimo salę, kurios dydis atitiktų jūsų numatytą žmonių skaičių. Juk jei salė bus labai nedidelė, o su velioniu atsisveikinti bei jums užuojautą pareikšti ateis daugybė žmonių, gali kilti daug įvairių nepatogumų.

Išsprendus šį klausimą, judėkite toliau – reikės išrinkti karstą, pasirūpinti velionio rūbais, taip pat nereikia pamiršti, kad jei velionis buvo krikščionis, tuomet pridera užsakyti ir mišias. Galiausiai reikia susitarti dėl kapo duobės kasimo. Žinoma, prieš tai reikėtų išspręsti ir kapavietės klausimą, jei iki tol vienose ar kitose kapinėse, kuriose ruošiatės laidoti savo mirusį artimąjį, nebuvo palaidoti kiti artimieji, kurių kapavietėse būtų vietos. Tai padaryti taip pat nėra sunku, jei kreipsitės į pasirinktų kapinių administratorius. Kai įvyks laidotuvės ir velionis bus palaidotas, po vienerių metų reikės pastatyti paminklą mirusiajam. Jei norite, kad nekiltų nesusipratimų ar nereikėtų labai skubėti, tuo galite pasirūpinti anksčiau. Pavyzdžiui, po laidotuvių galite susisiekti su paminklų gamintojais ir užsakyti granito plokštės bei paminklo pagaminimą – tai padės išvengti įvairiausių rūpesčių, kurie įprastai kyla, jei visu tuo rūpinamasi paskubomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.