Kategorijos

Darbo užsienyje beieškant

Darbas VokietijojeLietuvoje vis girdime, kaip žmonės skundžiasi mažais atlyginimais, sunkiomis darbo paieškomis. Lyg nebūtų darbo pasiūlymu. Kita vertus, tų pasiūlymų interneto svetainėse tiesiog gausybė. Gal trūksta kvalifikuotų darbininkų? Gal žmonės nemoka savęs pateikti? Na šiaip ar taip turime daug nusivylusių žmonių. Ir kur tie žmonės pasideda? O gi keliauja į užsienį. Juk ten visi turtai, ten didžiuliai atlyginimai, kronos, svarai, eurai. Juk lietuviai skundžiasi tik mažais atlyginimais bet ne sunkiu darbu? Lietuvių tauta darbšti juk yra. Todėl daug žmonių ir traukia dirbti į Angliją, Norvegiją, Vokietiją. Darbas ten dažniausiai nėra lengvas tačiau iš tiesų gerai apmokamas. Tad kodėl gi nepakeliavus.

                  Taigi, visų pirma pasirenkame šalį, į kurią norime keliauti. Populiariausios lietuvių tarpe – Norvegija, Anglija. Mokate angliškai? Ne? Tuomet gal mokate norvegiškai? Taip pat ne? Puiku! Ne vienas lietuvis yra iškeliavęs dirbti į užsienį, nemokėdamas tos šalies kalbos. O kam? Juk galima susikalbėti ženklais, gestais ar mimikomis. O ir dirbant pašto ženklų fabrike, daug kalbėti nereikės. Tiesa, darbai užsienyje imigrantams dažnai nebūna įdomūs. Tai įvairiausi darbai sandėliuose, fabrikuose, pakavimo įmonėse, žuvies fabrikuose ir kiti. Nieko įdomaus ar skatinančio tobulėti. Žinoma, nebent kilsite karjeros laiptais. Tačiau tokiu atveju reikia mokėti ir tos šalies kalbą. Išmokite ir būsite pranašesnis už kitus, į jus palankiau žiūrės darbdavys.

                  Jei kas moka vokiečių kalbą, tam atsiveria daugiau galimybių. Darbas Vokietijoje nėra toks populiarus, kaip Anglijoje, Airijoje ar Norvegijoje. Tačiau čia mažesnė konkurencija, o ir prekių kainos nėra tokios didelės. Nemažai randame ir pasiūlymų dirbti Vokietijoje. Žinoma, dažną žmogų stabdo kalbos barjeras. O dirbant Vokietijoje dažnai prašoma mokėti vokiečių kalbą. Visgi, jei pasitaikys galimybė ir turėsite pakankamai noro ir įgūdžių, keliaukite. Vokietijoje ir darbai nėra tokie sunkūs kaip šiaurinėje Europoje. Gerai pagalvokite, ar norite konkrečioje šalyje praleisti kelis mėnesius ar metus. Pamąstykite apie kitą kultūrą, apie tos šalies orus ir nuspręskite, ar tikrai norite ten pagyventi.

                  Darbo galimybių tiek užsienyje, tiek Lietuvoje išties daug. Galbūt reikia parašyti geresnį gyvenimo aprašymą? Pakeisti cv nuotrauką (juk ta iš Vyckos gimtadienio jau kiek pasenus) ir pozityviai nusiteikti einant į darbo pokalbį.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *