Kategorijos

Darbuotojų nuoma – efektyvus sprendimas gamybos ir pramonės sektoriams

Sudėtingi gamybos procesai, gamybos išlaidų bei kitų verslo procesų sąnaudų mažinimas skatina verslą ieškoti nestandartinių darbo organizavimo formų. Laikinojo įdarbinimo paslauga – vienas iš sprendimų, kurį renkasi vis daugiau lietuvos bei užsienio įmonių.

darbuotojų nuoma

Darbuotojų nuoma ar, kitaip, laikinasis įdarbinimas Lietuvoje paplito ne tik kaip personalo sprendimų naujovė, bet ir dėl išaugusio darbo jėgos poreikio, ypač gamybos ir pramonės sektoriuose.

Jei prieš dešimtmetį Lietuvos įmonės žvelgė atsargiai į įdarbinimo agentūrų siūlymą išsinuomoti darbuotojus, tai šiandien darbo jėgos nuoma tapo nepamainomu įrankiu pritraukti ir įdarbinti tiek kvalifikuotus, tiek ir nekvalifikuotus darbuotojus greitai ir efektyviai.

Darbuotojų paieška tampa vis didesniu iššūkiu

Gamybos ir pramonės sektoriai ne vieninteliai susiduria su sunkumais prisitraukiant kvalifikuotą ir nekvalifikuotą darbo jėgą. Nors pramonės sektorius yra didžiausias Lietuvos darbdavys ir kasmet augantis, deja, auga ne tiek, kiek galėtų. Darbuotojų stoka čia jaučiama ne pirmi metai.  Verslui tenka gerokai daugiau investuoti tiek laiko, tiek ir lėšų į darbuotojų paiešką bei atranką.

Tačiau verslas gana greitai adaptuojasi prie naujų darbo rinkos sąlygų. Vieni darbuotojų trūkumą sprendžia atsiveždami ir įdarbindami užsieniečius, kitų sprendimas – vis populiaresne tampanti darbuotojų nuoma.

Tarp svarbiausių priežasčių verslas vardina švietimo sistemos spragas, emigraciją ir dažnai tiesiog sumažėjusią žmonių motyvaciją dirbti nekvalifikuotą darbą, ypač rajonuose.  Tuo tarpu, darbuotojai, palepinti didesnių atlyginimų ir lankstesnių darbo sąlygų užsienyje, šiandien renkasi darbdavį ir kelia kartais verslui labai skausmingus reikalavimus.

Darbo nuomos personalo sprendimai – įtvirtinti Lietuvos įstatymų 

Personalo nuoma 2011 metais įtvirtinta ir Lietuvos įstatymuose. „Sodros“ duomenimis, vien praeitų metų sausį Lietuvoje iš viso buvo sudarytos 4 469 laikinojo darbo sutartys: 3,1 tūkst. terminuotų ir 1,3 tūkst. – neterminuotų. Tokių sutarčių iš viso turėjo 184 šalies įmonės.

Europos šalyse laikinasis įdarbinimas labiausiai paplitęs Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje – čia apie 4 proc. visų dirbančiųjų dirba kaip laikinieji darbuotojai. Tad nenuostabu, kad naujas būdas prisitraukti darbo jėgą skinasi kelią ir Lietuvoje.

Laikinojo įdarbinimo pranašumai

Darbuotojų nuoma – nepamainomas sprendimas ir įmonėms, kuriose ribojamas etatų skaičius arba, kai darbo specifika reikalauja ilgesnio laikotarpio išbandyti bei patikrinti ar darbuotojas tinkamas darbui. Ši paslauga tampa ypatingai populiari sezono darbams, netikėtų užsakymų vykdymui, ar tiesiog atostogų metu pritrūkus darbo jėgos.

Laikinojo įdarbinimo esminis pranašumas ir nauda pramonės įmonėms ta, jog pritraukiama reikalinga darbo jėga tiek trumpalaikiams, tiek ir ilgalaikiams darbams, darbuotojų tiesiogiai neįdarbinant savo įmonėje.

Įdarbinimo agentūra ne tik padeda įdarbinti personalą, bet taip pat atlieka už įmonę didžiąją dalį personalo reikalų: vykdo naujų darbuotojų paiešką, profesionaliai atrenka darbuotojus, parengia ir pasirašo darbo sutartis, atostogų ar ligų dokumentus, moka atlyginimą, sumoka mokesčius. Taip pat dalis įdarbinimo agentūrų gali pasiūlyti ir papildomų paslaugų: kuro kortelių, mobiliojo ryšio, interneto ir kompiuterinės priežiūros administravimą. Galiausiai, laikinojo įdarbinimo agentūra prisiima didžiąją dalį rūpesčio laikinai įdarbintais darbuotojais. O jei darbuotojas įmonei netinka, įsipareigoja pakeisti į kitą.

Šie įdarbinimo agentūrų privalumai leidžia įmonėms greičiau atsirinkti darbui tinkantį darbuotoją, išvengiant įdarbinimo ir išdarbinimo sąnaudų, kuomet tereikia kas mėnesį apmokėti vieną sąskaitą įdarbinimo agentūrai, nepriklausomai nuo laikinai įdarbintų darbuotojų skaičiaus įmonėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *