Daugiabučio laiptinė, ne tik vieta, kur laiptai ir/ar liftas

Kiekviename (beveik) daugiabučiame name yra laiptinė. Net pavadinimas rodo, kad ten turi būti laiptai, tačiau ne tik laiptai ir / ar liftas yra laiptinėje, čia yra ir veidrodis, atspindintis namo ir konkrečios laiptinės gyventojus. Veidrodis, žinoma, perkeltine prasme.

Taigi, norėdami, kad Jūsų laiptinė parodyti geras Jūsų ir Jūsų kaimynų savybes, verta investuoti į juos priežiūrą ir tvarkymą. Elementarus laiptinių valymas, nepriklausomai nuo to, plaunate patys ar samdote specialistus, jau yra svarbus žingsnis pirmyn. Tuomet kas keletą metų verta pagalvoti ir apie kosmetinį remontą – laiptinių sienos labai greitai apsidaužo, tampa pažeistos nuo sunkių nešulių ar dėl kitų įvairių priežasčių. Be to, kuomet visi kaimynai prisideda prie laiptinės remonto lėšomis ar savo darbu, nekyla ranka bendro turto gadinti tyčia.

Netgi įžengus į naujų namų laiptines akys neturi kuo grožėtis, tiek vienas kitas prabangus daugiabutis gali pasigirti gražiomis ir tvarkingomis laiptinėmis. Atrodytų gausu jaunų, dirbančių šeimos žmonių, tačiau nesibodima numesti šiukšlę, prie durų paliekami šiukšlių maišai, sienos aptepliotos ir apibraižytos – tvarkyti nėra kam, visi užsiėmę. Laimė, tokių namų administratorius pasirūpina bent kad laiptinių valymas vyktų reguliariai, tačiau dėl remonto, net ir smulkaus kosmetinio, kyla labai daug diskusijų ir ginčų. Susivienyti užimtiems kaimynams dažnai gerokai sunkiau nei grupelei pensininkų, tačiau ir pastarieji nėra linkę investuoti į gražią laiptinę – verčiau paburbėti ant kitų, kurie ją apgadino, net jei tai ir natūralus dėvėjimasis (blunkantys dažai ir pan.)

Laiptinių valymas, laiptinių dažymas, kiti statybos ir remonto darbai – visa tai labai svarbu ir turi būti aptariama kiekvieno daugiabučio gyventojų. Šiuolaikiniai žmonės pernelyg dažnai vengia bendrauti su savo kaimynais, nesiekia kartu rūpintis bendru turtu ir aplinka, vyrauja nuomonė, kad tai kas bendra – tai ne mano ir neturiu dėl to sukti galvos, tačiau jei visi taip mąstys – bendros patalpos ir teritorijos greitai pasieks kritinę ribą, kuomet jomis naudotis bus ne tik nepatrauklu, bet netgi pavojingai sveikatai ir gyvybei. Juk nenorėtumėte, kad dėl netinkamos priežiūros Jūs laiptinės durys išvirstų ar nepasirūpinus valymu tektu lipti per bananų žieves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.