Kategorijos

Dažniausiai pasitaikančios odos problemos

dermDermatologija – medicinos sritis, tirianti odą ir odos ligas, sveikos ir nesveikos odos sandarą, funkcijas, bendruosius odos ligų raidos dėsnius, gydymo ir profilaktikos principus. Daktarai dermatologai nagrinėja atskiras ligas, ligų grupes, sindromus, jų priežastis, vystymosi mechanizmus, ligų simptomus, diagnostikos metodus.

Problemų, su kuriomis dažniausiai susiduria dermatologijos klinikose (kitaip vadinamose odos klinikomis) besigydantys pacientai, yra daug ir įvairių, bet dažniausiai pasitaikančios yra šios:

Randai. Nors randas yra natūralaus odos gijimo proceso dalis, jis dažnai kelia diskomfortą, nes atrodo neestetiškai, ypač jei yra labai pastebimoje vietoje (ant veido, rankų, kaklo).

Apgamai. Apgamai yra nepavojingi, jeigu yra saulės spinduliams nepasiekiamose vietose. Nedideli apgamai dažniausiai netrukdo ar net atrodo gražiai, tačiau labai didelius, tamsius, plaukuotus apgamus norisi pašalinti.

Pigmentinės dėmės. Dėmės ant veido ar kūno atsiranda dėl per didelės pigmento, vadinamo melaninu, gamybos. Bėgant laikui ir negydant šių dėmelių, kurios dažniausiai būna nemalonios rudos spalvos, jų vis daugėja, todėl geriausia jas pašalinti vos pastebėjus, kad jų atsiranda.

Strijos. Šviesūs rausvos ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų, juosmens, klubų srityse atsiranda dėl įvairių priežasčių: nutukimo, nėštumo, staigaus svorio priaugimo ar tiesiog yra paveldimos. Iš pradžių strijos būna ryškios, po to tampa mažiau pastebimos, tačiau negydomos jos gali taip ir neišnykti.

Aknės. Odos riebalinių liaukų sutrikimas – aknė – tai spuoguota, inkštirų pilna oda, būdinga ne tik paaugliams, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Sunaikinti aknę sukeliančias bakterijas galima bandyti įvairiomis kosmetikos priemonėmis, tačiau šiuo metu efektyviausiu gydymo metodu laikomas lazeris.

Karpos. Odoje atsiradus baltos ar šviesiai pilkšvos spalvos mazgelių – karpų – galima jų net nepastebėti, tačiau kai kurios jų, ypač atsiradusios ant padų, būna net labai skausmingos.

Dermatologijos klinikose naudojami specialūs lazeriai, kurie gali išgelbėti pacientus ne tik nuo anksčiau išvardintų odos problemų, bet ir išsiplėtusių venų, nuospaudų, grybelio, nereikalingų plaukelių, veido raudonio.
Odos klinikos savo paslaugas teikia tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *