Diena Londone


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

Londonas visų pirma skamba kaip emigrantų, laimės ieškotojų, galų gale darbo miestas. Ir iš ties, žmonių srautai į šitą miestą dažniausiai nulemti būtent darbo reikalų (ar gyvenimo). Aš nusprendžiau aplankyti Londoną kaip turistas. Visa kelionė tetruko kelias dienas, tačiau norint geriau susipažinti su miestu, reikia daug daugiau laiko. Tuo tarpu mano tikslas čia – pabandyti apibrėžti, kokia turėtų būti viena laisva diena Londone.
Pradedame pamąstymais apie įžymybes – Big Benas, Towerio tiltas, Towerio pilis,Londono akis – visa tai gražu ir nuostabu, ir tikrai verta… užmesti akį! Pažintis su istoriniais objektais visuomet esti dvejopa. Arba esi istorijos fanatikas, na, bent jau giliniesi apie konkretaus objekto praeitį ir nori kuo labiau jį išniukštinėti, vaizduotėje atkurti, kas vyko kiekvienoje menėje, arba esi eilinis (ne iš blogosios pusės – toks, kaip dauguma) turistas, kuris pamato, pasižavi (dažniausiai taip tik pasako) ir lieka tuo patenkintas. Tokio pobūdžio „must see“ turistiniai objektai paprastai lankomi vien tam, kad jie būtų aplankyti. Kaip grįši iš Londono ir sakysi, kad nematei nei Big Beno nei Towerio tilto? Arba neaplankei bent kelių garsiųjų Londono muziejų, kuriem pažinti realiai kiekvienam reikia bent dienos ar dviejų? Todėl būčiau linkęs manyti, kad tokioms įžymybėms, jei jos netraukia savo istorija (į ją tiesiog nesigilinant), geriau skirti kuo mažiau laiko. Praeiti, pralėkti, gal net pravažiuoti pro šalį su ekskursijoms skirtu autobusu ir toliau keliauti savais keliais.
Didžiausi įspūdžiai iš kelionių paprastai būna dėl patirčių. Vienokio ar kitokio atradimo pačiam sau, dažnai to – kas neįprasta, kad priverčia susimąstyti, kad galima gyventi ir va taip va, arba kad taip tai tikrai nenorėčiau. Patirtys Londone – tai gali būti važiavimas metro kamščių metų (ypač jei esate iš provincijos, ramaus gyvenimo šalininkas), pasivaikščiojimas po Londono turgų, ir per žmonių antplūdį, ir tuo metu, kai tiekėjai bando prasibrauti su kalnais žuvų. Savą žavesį turi Temzės kanalų gyventojai valtyse, kinų kvartalų gyvenimas, verslo centro rajono aplankymas, netgi – pasivaikščiojimas po turtingųjų kvartalą.
Siūlau kelionėse, tame tarpe ir į Londoną, ieškoti patirčių ir įkvėpimo sau, pažinti vietinių kasdienybę, o ne tiesiog pamatyti tai, ką išvardino kiti, dažniausiai – kelionių agentūros. Kelionė turi turtinti, o ne tik sudėlioti varneles prie miesto ar šalies lankytinų objektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.