Kategorijos

Dirbtinis apvaisinimas medicinos centre

Lietuvoje yra apie penkiasdešimt tūkstančių nevaisingų šeimų. Mūsų valstybėje dirbtinis apvaisinimas nėra kompensuojama procedūra. Tik pasiturinčios ir turtingos poros gali sau leisti dirbtinio apvaisinimo būdą, kadangi jis pats iš medicinos centrassavęs kainuoja didelius, dažnai eiliniam lietuviui neįkandamus pinigus. Šią procedūrą gali atliktikti kuri nors vaisingumo klinika, esanti Lietuvoje. Tuo tarpu, jeigu klientai labai bijo dėl savo konfidencialumo, dažnai yra pasirenkama užsienyje esanti vaisingumo klinika ir jos specialistai.

Pažįstu vieną nevaisingą porą. Tebūnie jų vardai bus Jūratė ir Kąstytis. Jūratei praeitą žiemą suėjo 28, o Kąstyčiui 29. Deja, Jūratės organizmas nelinkęs priimti Kąstyčio lytinių ląstelių. Ko tik jie neišbandė. Vaisingumo kalendorius buvo patapęs jų geriausiu draugu. Kiekvieną mielą dieną Jūratė matuodavosi savo kūno temperatūrą, laukdavo vaisingumo, ir nieko iš to gero nebuvo. Galiausiai Jūratė rimtai ėmėsi iniciatyvos. Įvedė į paiešką internete tokius žodžius kaip vaisingumo klinika atsiliepimai. Iš gautųjų rezultatų nusprendė pasiskaityti mamyčių forumus, tiesiog pagalvojo, kad juose moterys tikrai turės ką pasakyti.

Keletą savaičių Jūratė buvo įsitraukus į diskusijas medicinos centre, rinko papildomą medžiagą kol galiausiai apsistojo ties viena vaisingumo klinika kaune ir viena vaisingumo klinika vilniuje. Tai nebuvo toks lengvas sprendimas, koks gali pasirodyti iš pirmo karto. Daug ką nulemia ne tik medicinos centro kainos, bet ir gydytojai, kurie atlieka procedūrą. Beje, vaisingumo klinika kainos yra slidus reikalas. Visas apvaisinimo  periodas susideda iš aibės mažyčių procedūrų  (pavyzdžiui už embrionų apvaisinimą mėgintuvėlyje turi atskirą kainą, lygiai taip pat kaip ir embrionų patalpinimas į gimdą). Dėl šių priežasčių net ir už laikiną vaisingumo suteikimą gali tekti pakloti virš dvidešimties tūkstančių litų.

Kaip ir visoms moterys, susiduriančioms su ta pačia problema, Jūratei aplankius medicinos centrą, tyrimai iš pradžių buvo atlikti. Na patys paprasčiusi iš esmės: bakterinis kraujo, šlapimo,  taip pat buvo patikrinta, ar ji neserga užkrečiamomis ligomis.  Tos vaisingumo klinika adresas buvo… Na net nepamenu, kur tiksliai tai buvo, kažur Šiaurės miestelyje Vilniuje. Jūratė bet kuriuo atveju nusprendė, kad tyrimams kuo puikiausiai tiks ir Vilniuje esanti Klinika, net jeigu ji nuspręstų tapti vaisingumo klinikos, esančios Kaune, kliente.

Medicinos centras, kur buvo daryti tyrimai buvo privatus. Personalas ten buvo malonus, aplinka graži, švari bei maloni. Tai Jūratę nuteikė teigiamai, kadangi prieš tai ji apskritai labai bijojo. Po šių teigiamų potyrių bei įspūdžiū ji nutarė tapti šios klinikos kliente.

Galiausiai ji išsiaiškino, jog tai klinikai priklauso ir modernus vaisingumo centras Panevėžyje, ir vaisingumo klinika Kretingoje. Vis dėlto toji vaisingumo klinika, kurią galiausiai pasirinko Jūratė, atitiko tiek jos, tiek Kąstyčio lūkesčius. Žinoma, buvo ir nesklandumų, kadangi pati procedūra nėra maloni. Jiems teko pereiti per kankinantį laukimą, ar jiems iš viso bus galima pasidaryti dirbtinį apvaisinimą. Tačiau galiausiai vaisingumo klinika ir jų gydytoja Genovaitė davė teigiamą atsakymą.  Tada,  kai jau apvaisintos ląstelės buvo įsodintos Jūratei, teko laukti , ar jos įsitvirtino. Jūratės ir Kąstyčio pavyzdys laimingas. Tačiau jiems kartu teko pereiti daug biurokratijos, konservatoriškos ir religingos šeimos nuogastavimus. Bet sunkumai jų draugystę ir meilę tik sustiprino. Galiausiai jiems gimė sveikas berniukas, kurį jie pavadino Kostu. Dabar Kostui jau treji. Jis labai sveikas ir judrus vaikas. Visa šeima laiminga. Ar reikia ko nors daugiau? Manau, jog kiekvienas sutiks, kad ne. Vaikas suteikia harmoniją. Ir ne tik tėvui ir motinai. Dažniausiai vaikas sujungia visą šeimą. Tad paaiškinkit, kodėl tos dirbtinio apvaisinimo procedūros dar nėra kompensuojamos?

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *