Kategorijos

Domina vertimas raštu? Štai į ką svarbu atkreipti dėmesį

Ne paslaptis, kad šiandien yra teikiama daugybė įvairių paslaugų, o kai kurios iš jų gali pasigirti ypatingu populiarumu. Viena iš jų yra vertimo paslaugos. Nesunku pastebėti, kad prie šios paslaugos populiarumo prisidėjo ir daugybė tam tikrų aplinkybių (augantys verslai, didėjantis įvairaus pobūdžio kelionių skaičius) ir kt. Beje, taip pat svarbu pabrėžti, kad vertimi gali būti įvairių rūšių, o viena iš jų yra vertimai raštu. Vertinant užsakymų skaičių, matyti, kad vertimai raštu išlieka vienu populiariausių pasirinkimų. Na, o šį kartą siūlome atkreipti dėmesį į keletą paprastų, tačiau labai vertingų patarimų, kurie padės išvengti nesusipratimų. Taigi, kaip turėtų elgtis ir į ką turėtų atkreipti dėmesį šios paslaugos užsakovai?

Paslaugą užsakykite kaip įmanoma anksčiau

Savaime suprantama, neretai pasitaiko atvejų, kuomet klientas šios aplinkybės tiesiog negali įtakoti, tačiau taip pat netrūksta ir tokių atvejų, kai pats užsakovas gali nuspręsti, kuomet pateikti užsakymą. Taigi, jei jūsų situacija būtent tokia, tuomet vos tik sužinojęs visas užsakymo detales, skubėkite jį pateikti. Galite būti tikri, biuro darbuotojai tikrai jums už tai dėkingi, kadangi tikslus ir kokybiškas tekstų vertimas raštu iš tiesų reikalauja nemažai laiko.

Įvertinkite bent kelių vertimo biurų pasiūlymus

Savaime suprantama, vertimas raštu yra viena iš tų paslaugų, kurią gali suteikti didelė dalis vertimų biurų. Būtent dėl šios priežasties, nereikėtų pernelyg skubėti – įvertinkite bent kelių vertimo biurų siūlomas sąlygas ir pasirinkite patraukliausias.

Informuokite apie specifinius terminus

Jei jūsų pateikiamas versti tekstas yra mokslinis, kuris neatsiejama nuo daugybės specifinių terminų, vertėjai tikrai bus dėkingi už tai, jei nurodysite, kurį terminą esate įpratę naudoti. Ne paslaptis, kad vienas žodis kitoje kalboje gali turėti bent kelias versijas. Taigi, jei viena iš jų yra ta, kurią visada naudojate, praneškite apie tai vertėjams, taip bus taupomas  ir jų, ir jūsų laikas.

Pasirašykite konfidencialumo sutartį

Jei jūsų pageidaujamame išversti tekste yra daug asmeninės informacijos, tokiu atveju verta pasirašyti konfidencialumo sutartį, kuri užtikrina jūsų duomenų, pateiktos informacijos apsaugą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *