Dūmtraukių priežiūra

Jei Jūsų name įrengta krosnis ar židinys tai jame yra ir kaminas (dūmtraukis). Tai žino visi. Tačiau ne visi žino, kad dūmtraukius reikia tinkamai montuoti ir tinkamai prižiūrėti. Dūmtraukis turi būti tinkamas Jūsų krosniai ar pečiui – turi būti tinkamai paskaičiuotas jo aukštis ir plotis. kamino ideklas

Kuo platesnis dūmtraukis tuo vėliau jis užsineš suodžiais ir kitais nešvarumais. Kuo jis siauresnis tuo užsinešimo laikas trumpesnis. Tai taip pat priklauso nuo naudojamos kuro rūšies ir kuro drėgmės. Sausos malkos kaminui daug „sveikesnės“ nei drėgnos. Pagal priešgaisrinės saugos reikalavimus dūmtraukį valyti reikia bent kartą per metus. Išvalius dūmtraukį į orą bus išmetama mažiau teršalų, pagerės dūmų trauka. Taip pat sumažės gaisro rizika. Nes susikaupęs didelis suodžių sluoksnis gali užsidegti ir sukelti gaisrą visame Jūsų name.

Dar labai naudinga kaminą apskardinti tiek iš vidaus tiek iš išorės. Skardos lankstiniai apsaugos kamino plytas nuo išorės poveikio – drėgmės, ledo, karščio. Skardinis įdėklas kamino viduje apsaugos plytas nuo kondensato rūgščių poveikio ir apsaugos namą nuo gaisro pavojaus. Be to ir dūmai į viršų kils lengviau, nes kamino paviršius bus lygus ir slidus. Jei plytinis kaminas Jūsų namui per žemas galima jį paaukštinti skardiniu prailginimu. Tai pagerins dūmų trauką ir išspręs per žemo kamino problemas.

Prižiūrėkite savo kaminus – dūmai į viršų kils lengviau, mažiau kietųjų dalelių pateks į aplinką, išvengsite gaisro pavojaus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.