Dviratis mieste

Dviratis mieste

Dviratis mieste

Važinėjimas dviračiu į darbą tampa vis populiaresnis. Tai ne tik fizinis krūvis ir nauda sveikatai – tai leidžia sutaupyti pinigų brangaus kuro sąskaita. Didelės benzino kainos prideda patrauklumo dviračiui, todėl dviračių transporto priemonių pardavimai kiekvienais metais didėja.

Dviračiams visur tiesiami nauji keliai, statomos dviračių parkavimo aikštelės miestų centruose, leidžiama vežti viešajame transporte.

Autobusuose ir traukiniuose dviratininkai su dviračiais įleidžiami Albukerke, Vašingtone ir Baulderyje (Colorado valstija). Niujorke neseniai atidaryta 17 mylių ilgio dviračių trasa ir takai per tiltus, jungiančius salą su kontinentu .

Blogiausia važiuojant dviračiu – tai avarijos, ypač su automobiliais. Rizika žūti važiojant dviračiu yra daug kartų didesnė nei vairuojant automobilį. Vairuotojus dviratininkai veda iš kantrybės. Dažnai dviračių takai yra kartu su pėsčiųjų takais. Dviratininkai, savo ruožtu, kelia grėsmę pėstiesiems.

Bet važiavimo dviračiu nauda gerokai nusveria riziką. Važiavimas dviračiu stiprina raumenis, didina plaučių talpą, mažina širdies susitraukimų dažnį ir degina kalorijas.

Tokia rytinė mankšta padėjo daugeliui numesti svorio, išlaikyti savo kūno tonusą ir apsaugoti organizmą nuo streso.

Tačiau, suderinti dviratininko aprangą ir ofisinį aprangos stilių yra sudėtinga. Dviratininkas gali atvažiuoti į darbą varvantis nuo prakaito, su prilaižyta šukuosena nuo šalmo, ir visa tai geru oru.

Daugelyje šalių stato specialius takus su stotelėmis, kur jūs galite palikti dviratį ir nusiprausti po dušu. Tokiuose parkinguose yra galimybė naudotis rankšluosčiu ir spintele. Tokios aikštelės yra Denveryje, Sietle, Berklyje ir Palo Alto. Žinoma, Lietuvos dviratininkai, atvažiavę į ofisą tikriausiai nesiprausia duše.

Todėl su nekantrumu laukiam tokių parkingų Lietuvoje, jei juos pastatytų, manau į darbą  važiuotų kas antras pilietis mūsų šalyje.

One Comment on “Dviratis mieste”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.