Kategorijos

E-marketingas – kas tai? Jo privalumai ir trūkumai

E-marketingas (online marketingas, internetinė reklama, emarketingas, e-marketingas) – produktų arba paslaugų rinkodara internete, tai komercinės veiklos vykdymas pasitelkiant elektronines priemones. Internetinis marketingas turi puikią galimybę pasiekti tik tuos tikslinius vartotojus, kurių pomėgiai ar užsiėmimai sutampa su internetinio marketingo strategija. Skirtingai nuo tradicinio marketingo, kuris pasiekia platų demografinį vartotojų pasiskirstymą, kuriems galbūt net neįdomu tai, kas reklamuojama. Tradicinis marketingas orientuotas į masinę reklamos sklaidą. Jis pasiteisina tuomet, kai norima pasiekti labai plačią auditoriją kiek įmanoma mažesniais kaštais. Tačiau tradicinis marketingas nerekomenduojamas, kai orientuojamasi į siaurą nišinę auditoriją, nes investicijos į reklamos gamybą bei sklaidą gali ir nepasiteisinti.

E-marketingas ir rinkodara yra labai svarbi bendro įmonės marketingo dalis, nes internetas tapo ko ne pagrindine komunikavimo su klientais priemone. Dar prieš gerą dešimtmetį daugelis verslų rinkosi naudoti internetinį marketingą ar ne. Šiomis dienomis pasirinkimo nebėra, mažam ir vidutiniam verslui tai tapo tiesiog gyvybiškai svarbu. Norint sėkmingai konkuruoti ir būti matomais – internetinis marketingas būtinas.

E-marketingo teikiami privalumai:

  • Laikas (vartotojui nereikia važiuoti į miestą, vaiksčioti po parduotuves,)
  • Greitis (užsakytą prekę vartotojas gali gauti net tą pačią dieną, ar per tris darbo dienas)
  • Kaina (internete kaina beveik visose prekių nišose yra pigesnė nei reali kaina parduotuėje)
  • Asmeniškumas (niekas jūsų neužklups perkant kompromituojančias prekes ar pan.)

E-marketingo trūkumai – kartais trūkumai priklauso nuo to, iš kur yra perkama prekė, t.y. ar iš patikimo puslapio/pirkėjo, todėl kartais naivuoliai ar tiesiog užkibę ant sukčių kabliuko žmonės, perkantys prekes internetu gali patirti nuostolį (negauti prekės) arba gauti nekokybišką norimos prekės kopiją.

Pasitaiko nuomonių, kad jei verslas nevykdo jokių tiesioginių pardavimų internetu, nebūtina investuoti savo laiko bei pinigų į internetinį marketingą. Deja realybė kitokia, nes šiandienis vartotojas ieško informacijos internetu. E-marketingas yra nesibaigiantis procesas, ties kuriuo būtinas nuolatinis darbas. Tai apimą viską: svetainę, turinio marketingą, socialinius tinklus, el. pašto marketingą, įvairias media priemones, SEO ir t.t. Yra klaidingai manančių, jog nupirkus trumpalaikės reklamos Facebook’e ar Adwords, iškart užgrius būrys klientų – reikės daugiau pastangų ir darbo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *