Kategorijos

Ekologiškas laminatas: kuo jis išskirtinis?

Aplinkos ir gamtos apsauga pasaulis globaliai susirūpino tik 20 amžiaus pabaigoje. Lietuva tuo metu dar buvo Sovietų Sąjungos dalis ir objektyvi informacija apie esamą aplinkos būklę buvo draudžiama ir cenzūruojama. Tokia situacija smarkiai sulėtino aplinkosaugos, ekologijos ir aplinkotvarkos raidą Lietuvoje. Mokslininkai, atlikdami tam tikrus ekologinius tyrimus, galėjo įsivelti į rimtus nemalonumus. Taigi, ekologijos vėjai Lietuvą atgaivino po nepriklausomybės atkūrimo. Bėgant laikui vėjai stiprėjo ir sukėlė bangą, kuri vis dar didėja ir didėdama gaivina žmones bei leidžia lengviau kvėpuoti mūsų gamtai. Ekologiški produktai, kai kuriose pramonės šakose, lėtai, bet užtikrintai skinasi kelią į pasiūlą. Lietuvoje ekologinių sertifikuotų ūkių jau yra apie 3 tūkstančius. Žmonės vis dažniau ieško ekologiškų produktų, įdėmiau skaito etiketes. Ar tai tik laikina mada ar naujas gyvenimo būdas, kuris pakeis esamą – vartotojišką, besaikį ir nerūpestingą?
Turbūt populiariausia šiuo metu rūpintis savo ekologiška mityba, tačiau vis dažniau susirūpiname ar mūsų aplinkoje nėra mums, mūsų vaikams ir gamtai žalingų medžiagų. Ekologijos troškulys pasiekė ir statybų, renovacijų, interjero bei apdailos pramonės produkciją. Paklausa subrandino pasiūlą ir dabar mūsų grindys gali būti draugiškos aplinkai ir žmogaus organizmui. Ką reiškia „draugiškas aplinkai“? Aplinkai draugiški produktai neišskiria toksiškų medžiagų. Kuo gi ekologiškos grindys skiriasi nuo paprastų grindų? Ekologiškas laminatas išsiskiria savo natūraliomis žaliavomis, kurios atitinka aukščiausios kokybės standartus. Natūralioms aukščiausios kokybės žaliavoms apdirbti yra naudojamos naujausios technologijos. Ekologiško laminato paviršius apdirbamas ir sutvirtinamas elektronų spinduliais. Tokia sistema leidžia nenaudoti aukštos temperatūros. Ekologiškam laminatui atsparumo nuo įvairių defektų suteikia natūralus mineralas korundas.
Ekologiškai švarios produkcijos paklausa verčia tobulėti gamintojus, išrandamos naujos gamybos technologijos ir sistemos. Tai, jog ekologiškos grindys (laminatas) atsirado pasiūloje yra tik mūsų pačių nuopelnas, nes šiais laikais ne vadybininkai įtikinėja, kad mums reikia vieno ar kito produkto, o pirkėjo poreikiai gamintojams sufleruoja kokios prekės bus paklausios.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *