Kategorijos

Ekspedijavimas

ekspedijavimo paslaugosEkspedijavimas – paslaugos rūšis, kai transporto įmonė (Ekspeditorius), sudariusi krovinių ekspedijavimo sutartį su Užsakovu, įsipareigoja priimti krovinį, vykdyti kitus su tuo susijusius veiksmus (lydėti krovinį, įforminti vežimo, prekių priėmimo – perdavimo dokumentus, ruošti sąskaitas už vežimą ir kitas paslaugas).

Krovinių ekspedijavimas apima sutarties sampratą, kurią reglamentuoja Lietuvos civilinio kodekso 6.824 straipsnis ir kuris numato, kad už atitinkamą atlyginimą Ekspeditorius Užsakovo vardu ir jo sąskaita, vykdo krovinių ekspedijavimą, arba organizuoja jų vykdymą. Sutartis pagal įstatymus atstoja pagrindinį teisinį dokumentą, kitus norminius aktus ir sąlygas, reglamentuojančias Ekspeditorių ir Užsakovų tarpusavio santykius, atsiskaitymo tvarką ir formas, bei apibrėžia turtinę atsakomybę už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą arba netinkamą jų vykdymą.

Ekspedijavimas gana populiarus tarp daugelio transporto įmonėse teikiamų paslaugų ir yra grindžiamas Ekspeditoriaus ir Užsakovo pasitikėjimu. Lietuvos ekspeditorių bendrosios ekspedijavimo sąlygos yra pavirtintos Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“, 1997-02-27, kurios įpareigoja jų laikytis abiem pusėm.

Ekspeditoriaus pareiga yra konsultuoti Užsakovą parenkant optimaliausią transporto rūšį, kad ekspedijavimas būtų kuo pigesnis, teikti konsultacijas dėl incoterms sąlygų parinkimo, krovinį lydinčių dokumentų paruošimo ir tinkamo jų įforminimo tarpininkaujant muitinėje, mažinti įpakavimo išlaidas, pranešti Užsakovui apie tarptautinių pervežimų tarifus, Užsakovo vardu sudaryti krovinių vežimo sutartis su transporto įmonėmis, vykdyti perkrovas, tarpinį sandėliavimą, tolimesnį ekspedijavimą bei kitais Užsakovui aktualiais klausimais. Ekspeditorius privalo užsakovo sąskaita apdrausti krovinį nuo galimų nuostolių ir apie tai informuoti Užsakovą.

Kad ekspedijavimas vyktų sklandžiai, Užsakovas taip pat turi žinoti savo pareigas – pateikti būtinus dokumentus, pateikti informaciją apie krovinio savybes, jo pavojingumo laipsnį, laiku atlyginti Ekspeditoriui patirtas išlaidas. Ekspedijavimas visais atvejais yra naudingas Užsakovui (klientui), kadangi tai gana sudėtinga transporto paslaugos rūšis, reikalaujanti daug žinių ir laiko sąnaudų, todėl jį gerai atlikti gali tik profesionalai.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *