Kategorijos

Elektromobilių baterijos

Tobulėjant technologijoms vis dažniau matome gatvėmis riedant Tesla ar kitos markės elektra varomus automobilius. Tačiau ne vienam kyla abejonės prieš įsigyjant šį automobilį, kyla įvairūs klausimai. Tarp žmonių yra paplitęs ne vienas mitas apie elektromobilių baterijas, jų varomų prietaisų eksploatacijos patogumą kasdieniam žmogui.

 

Vairuotojai svarstantys investuoti į Tesla ar kitos markės elektromobilį susimąsto, ar dar nespėjus pasiekti kelionės tikslo neišsikraus jų automobilio baterija. Nors atrodo, kad keliaujant paprasčiau būtų sustoti užsipilti kuro ir važiuoti toliau negu įkrauti elektros energija varomą automobilį – taip nėra. Automobilis dažniausiai naudojamas kaip transporto priemonė pasiekti darbą ar kitą tašką ir daugiausiai laiko praleidžia parkingo vietoje. Šiomis dienomis matome daug įkrovimo stočių būtent parkinguose, todėl pasiekę kelionės tikslą, žmonės gali paprasčiausiai įjungti automobilį pakrovimui kol jie bus darbe ar užsiims kita veikla. Dar vienas būdas yra automobilį krauti namuose. Grįžus namo iš kelionės galite įjungti automobilio įkrovimą, kad sekančią dieną galėtumėte patogiai važiuoti kur jums reikia.

 

Žiemos metu Lietuvoje ar panašaus klimato valstybėse tikrai užkursite elektromobilį. Tiesa, kad baterijai šildyti bus sunaudojama daugiau energijos, nei įprastai, jei automobilį paliksite lauke su nepilnai įkrauta baterija esant -20 ar -25 laipsniams, todėl žiemą patartina automobilį krauti per naktį. Natūralu, kad šaltu oru bus išnaudojama daugiau energijos, nei įprastai, bet tokią pačią tendenciją galima pamatyti ir kuru varomuose automobiliuose.

 

Technologijoms sparčiai tobulėjant, kuriamos vis galingesnės baterijos. Dar praeitais metais Elonas Muskas, Tesla vadovas, paviešino darbo rezultatus testuojant naujas baterijas. Jų tikslas – sukurti bateriją kuri ištvers 1 milijoną mylių (1,6 mln kilometrų). Testuojamos ličio jonų baterijos su naujos kartos “vieno kristalo” NMC katodu ir patobulintu elektolitu, žada, kad jau greitai iš Tesla turėtume sulaukti baterijos, kuri tarnaus net 1 milijoną mylių. Tai ypač svarbu elektra varomiems sunkvežimiams.

Daugiau apie technologijas skaitykite itbaze.lt svetainėje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *