Kategorijos

Elektroninė parduotuvė „Green dreams“ pataria: augalai Internetu – Bijūnų sodinukai, kaip sodinti ir prižiūrėti

Lietuvos kaimeliuose ir gyvenvietėse prie sodybų gausiai paplitę Bijūnai arba Pinavijos. Tai ypatingas augalas, puošiantis aplinką nuostabiais kvapniais žiedais. Šiuo metu yra išvesta daugybė Bijūnų rūšių – kurie skiriasi savo spalva, žiedo tūriu, krūmo dydžio ir pan. Bijūnai – atsparūs šalčiams, labai tinka Lietuvos klimatui auginti darželiuose.

Keli patarimai, kaip auginti Bijūnus savame sode.

Visų pirma, pasirinkite saulėtą vietą – kultūriniai bijūnai geriausiai auga  saulėtoje vietoje, o pavėsyje žydi silpnai. Sodinant į duobes reikia įdėti trąšų. Duobės turėtų būti 60–70 centimetrų gylio, nes reikia įdėti kompostinės žemės ir molio. Reikia padaryti drenažą, kad ant šaknų neužsistovėtų vanduo – tai gali būti rupesnis žvyras, smėlis. Bijūnus reikia sodinti paliekant metro tarpus tarp krūmų.

Pasodinus Bijūnų sodinuką, reikėtų gerai paspausti žemes, gerai palaistyti. Kai žemė sukris, reikėtų žemės uždėti dar.

Svarbu tinkamai numatyti sodinimo gylį. Nesodinkite per aukštai, taip iškils pumpurai, ar nesodinkite Bijūnų sodinuko per giliai. Virš žiedinių pamatinių pumpurų turėtų būti 3–5 cm dirvos, kad jie saugiai peržiemotų, o pavasarį sužydėtų.

 

Kaip laistyti Bijūnus?

Kai nėra lietaus, laistyti šiuos augalus būtina. Svarbiausia – bijūnams reikia drėgmės rudens link, kai pradeda formuotis kitų metų žydėjimo pumpurai. Jei tuo metu trūksta lietaus, reikėtų laistyti gausiai, 2–4 kibirus vandens ant vieno kero, kad kitais metais jie gražiai žydėtų.

El. parduotuvė „Green dreams“ parduoda: Bijūnų sodinukai Internetu, daugiametės gėlės, pavasario sodinimui

Bijūnas “Red Sarah Bernard” žydi vėliau nei jos pirmtakė “Sarah Bernard”. Krūmo aukštis apie 80 cm, stiebai tvirti. Tinka skynimui, tinkamai nuskinti vazoje gali būti ~10 dienų.

„Coral Charm“ bijūnas – ankstyviausiai pražystantis bijūnas yra išskirtinio grožio! Dideliais, pusiau pilnaviduriais žiedais pražįsta iš rožinės spalvos pumpurų į dubenio formos koralo spalvos žiedus, su elegantiškais žėrinčios koralų-persikų spalvos žiedlapiais. Krūmo aukštis – apie 90 cm.

Bijūnas „Mis Amerika“ – žavingi balti, pusiau pilnaviduriai, vadinamieji žoliniai bijūnai. Žiedai labai stambūs, puošnūs, žiedo centras – geltonas (pilnai išsiskleidęs – apie 20 cm). Šių bijūnų žiedai abai maloniai kvepia, krūmo aukštis apie 90cm, stiebai tvirti, tinka gėlynams ir skynimui.

Daugiau informacijos apie Bijūnų sodinukus ir kitus augalus sužinokite www.greendreams.lt augalų elektroninėje parduotuvėje „Green dreams Lt“.

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *