Kategorijos

Elipsinis treniruoklis – 3 priežastys jį įsigyti

Ne retai sutinkamos diskusijos apie įvairių kardio treniruoklių efektyvumą. Lyginami dviračiai treniruokliai, bėgimo takeliai, irklavimo ir elipsiniai treniruokliai, aptariami jų privalumai ir trūkumai. Tokių diskusijų metu nugalėtoju dažnai tituluojamas būtent elipsinis treniruoklis. Kodėl? Šio treniruoklio privalumus aptarsime jau tuoj.

1. Treniruočių intensyvumas ir universalumas

Elipsinis treniruoklis suteikia galimybę treniruoti visus kūno raumenis, ne tik kojas ar rankas. Jis suteikia galimybę keisti įkalnės lygį ir pasipriešinimą, taip pat galite judėti pirmyn arba atgal. Tai suteikia jūsų treniruotėms papildomo efektyvumo ir leidžia vienu metu stiprinti daugiau raumenų grupių. Žinoma, jei visos treniruotės metu būsite pasirėmę ant nemobilių rankenų, esančių prie konsolės, treniruotės efektyvumas gerokai sumažės.

Treniruodamiesi ant elipsinio treniruoklio turite galimybę treniruotis savo tempu. Neprivalote visą laiką lieti devynis prakaitus, jei norite – galite treniruotis mažesniu tempu. Žinoma, intensyvesnės treniruotės atneša greitesnių rezultatų, tačiau nereikėtų persitempti. Ypač, jei nesate toks dažnas svečias sporto salėje ir kasdien nesitreniruojate. Tokiu atveju reikėtų pradėti iš lėto ir pamažu didinti treniruočių tempą, antraip galite rimtai susižaloti.

2. Elipsinis treniruoklis nekenkia sąnariams

Itin svarbus dalykas – elipsinio treniruoklio amortizacinė sistema sukurta taip, kad nesukeltų papildomos apkrovos jūsų kelių ir kitiems sąnariams. Tokiu būdu visam jūsų kūnui suteikiama mažiau streso, tad jūs galite treniruotis ir nustoti nerimauti dėl raumenų pertempimo. Žinoma, visuomet reikėtų įsiklausyti į savo kūno poreikius ir išpildyti juos. Jei treniruotės metu jaučiatės nekaip – neverskite savęs tęsti treniruotę. Geriau sustokite ir pratęskite ją kiek vėliau ar kitą dieną.

3. Padeda sudeginti daugiau kalorijų

Skubame užbėgti už akių jūsų komentarams. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvieno žmogaus kūnas kalorijas degina skirtingais tempais. Tai priklauso nuo keleto faktorių: žmogaus metabolizmo ir fizinio pasirengimo, treniruočių intensyvumo ir kt. Visgi, elipsinį treniruoklį kalorijų deginimo srityje aplenkti gali tik bėgimo takelis.

Jei ieškote kardio treniruoklio namams – elipsinis treniruoklis yra bene universaliausias iš visų. Būtent dėl šiame straipsnyje išvardytų priežasčių rekomenduojame jį įsigyti. Visgi, renkantis kardio treniruoklį visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo poreikius ir patogumą. Padarę tai, tikrai nesuklysite.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *