Kategorijos

Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas – kas tai?

Ar esate ką nors girdėję apie informacinę sistemą „E. sąskaita“ bei jos atnaujinimus? Jeigu jus domina Lietuvos skelbiami konkursai arba bendradarbiavimas su kitomis Europos sąjungos šalimis sukluskite – ši informacija jums gali būti itin vertinga! Pristatysime svarbiausius „E. sąskaita“ atnaujinimus, kurie turės įtakos stipresnių ryšių užmezgimui su kitomis Europos sąjungos šalimis – palengvins ir supaprastins iki šiol sudėtingais buvusius procesus.

Elektroninių paslaugų projektas „E. sąskaita“

Įgyvendinus projektą „Elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ sukūrimas“ buvo sudaryta galimybė paslaugų, prekių, darbų tiekėjams, vykdantiems viešųjų pirkimų sutartis teikti, o perkančiosioms organizacijoms gauti elektronines PVM sąskaitas faktūras, sąskaitas faktūras (ES sąskaita, ES sąskaita faktūra), debetinius ir kreditinius dokumentus bei avansines sąskaitas internetu. Tai visiškai nauja galimybė – ES sąskaitos faktūros standartas palengvins bendradarbiavimo su Lietuva sąlygas kitoms Europos sąjungos šalims. Tai Lietuvai suteiks daugiau galimybių – būsime modernūs ir patrauklūs užsienio investuotojams.

Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas ir jo nauda

Laiko, darbo kiekio ir kitų vertingų išteklių optimizavimas šiandienos pasaulyje yra labai vertingas. Kasdien įvyksta milžiniškas kiekis procesų ir įvairių finansinių operacijų, tad be galo svarbu gebėti surinkti ir pateikti joms būtiną informaciją ar jas tinkamai apdoroti. Būtent todėl galimybė kurti, pateikti ir gauti svarbius finansinius dokumentus (ES sąskaita, ES sąskaita faktūra ir kt.), kurią suteikia informacinės sistemos „E. sąskaita“ atnaujinimas „elnvoicing“ yra tokia svarbi tiek vidiniams Lietuvos procesams, tiek tarptautiniams, ieškant naujų bendradarbiavimo kelių su kitomis Europos sąjungos šalimis. ES sąskaitos faktūros standartas taps dideliu stimulu operatyvesniam tarptautinių prekių ir paslaugų judėjimui, o taip pat didins konkurenciją tarp skirtingų tiekėjų.

Nuo šiol viešųjų pirkimų sutartis vykdantys tiekėjai turės galimybę teikti ir gauti elektronines sąskaitas faktūras (ES sąskaita, ES sąskaita faktūra), kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas internetu. Iki šiol Lietuvoje tokios galimybės nebuvo, tad šis projektas turės įtakos glaudesniam bendradarbiavimui su kitomis Europos sąjungos šalimis bei užtikrins sklandesnius vidinius šalies finansinius procesus. Suvienodinti elektroninių sąskaitų faktūrų standartai atvers naujas galimybes. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas užtikrina glaudžią ir kokybišką sąveiką tarp Europos sąjungos šalių nacionalinių sistemų, o tai skatins ilgalaikius santykius, palengvins galimybes kitoms šalims dalyvauti Lietuvos skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose ir kituose mums naudinguose procesuose.

Šis, Lietuvai itin svarbus projektas užtikrinta galimybę laisvai keistis didele dalimi reikiamų dokumentų tiesiog internetu. Šiandienos moderniame pasaulyje, kuriame visi kasdien skuba, tokia galimybė atvers daugybę naujų kelių. Be galo svarbus yra ir vertingų išteklių optimizavimas mūsų šalies viduje, ir mezgant naujus ryšius užsienyje. Nuo šiol nebereikia nuolatos ieškoti papildomos informacijos apie skirtingų šalių dokumentų standartus bei gaišti laiką bandant prie jų prisiderinti. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas leidžia Lietuvos ir kitų Europos sąjungos šalių perkančioms organizacijoms elektroniniu būdu gauti sąskaitų faktūrų duomenis mokėjimo paraiškai parengti ir pateikti. Būtent šis momentas skatina kitas šalis glausčiau bendradarbiauti su Lietuva, dalyvauti mūsų šalies organizuojamuose viešuosiuose konkursuose.

Džiaugiamės galėdami šiomis puikiomis naujienomis pasidalinti su jumis! Jei kiltų klausimų, būtinai apsilankykite mūsų internetinėje svetainėje www.esaskaita.eu. Čia rasite visas reikiamas naudingas instrukcijas: kaip sukurti paskyras ir jas valdyti, kaip sukurti sąskaitas faktūras ir jas teikti, ką reikia žinoti norint gauti tokias sąskaitas faktūras bei informaciją apie ataskaitas video formatu.

 

 

 

 

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *