Kategorijos

Fizinio asmens bankrotas Klaipėdoje ir kitose miestuose

Nors Lietuvoje jau pakankamai senai įsigaliojęs fizinio asmens bankroto įstatymas, tačiau piliečiai dar gerai nežino apie šį teisminį procesą, po kurio žmogus tampa laisvu nuo finansinių įsipareigojimų. Šis įstatymas yra išleistas būtent tam, kad pagaliau būtų atkurtas fizinio asmens asmeninis gyvenimas ir jis pagaliau galėtų atsistoti ant kojų. Nors skamba gal ir visai lengvai, tačiau pats bankroto procesas užtrunka nemažai laiko ir pasiruošimo. O ir pats bankroto įstatymas dar nėra tobulas ir toks priimtinas kaip kaimyninėse šalyse. Žinoma, esame gal šiek tiek užsispyrusi tauta ir žmonės nemėgsta pralaimėti bei galvoja, kad bankrutavęs žmogus yra nevykėlis ar žlugęs žmogus. Tačiau fizinio asmens bankrotas Klaipėdoje, Vilniuje, Panevėžyje keliamas pakankamai dažnai, kad galėtume sakyti, jog žmonės pagaliau ryžtasi nusiimti bankroto naštą.

Fizinio asmens bankrotas Klaipėdoje bei kitose Lietuvos miestuose yra keliamas tik pačio skolininko iniciatyva. Bet tai nereiškia, kad byla bus iškelta, nes teismas turi nustatyti, kad skolos dydis yra ne mažesnis nei 9000 eurų. Jei suma yra mažesnė, bylos kelti negalima. Asmeniui bankrutuoti nėra taip lengva, nes bankrutuojantis asmuo privalo dalyvaus bankroto procese ir nenutraukiamai jį stebėti. Taip pat procesas yra apkrautas papildomomis išlaidomis, kanceliarija, apskaita, pašto, transporto išlaidomis. Galiausiai, žmogus pats turi pateikti bankroto planą, jį kurti. Pati įgyvendinimo trukmė yra 3 metai, po kurių likusios skolos yra anuliuojamos ir pilietis lieka be skolų.

Apibendrinant galima teigti, kad fizinio asmens bankrotas Klaipėdoje, Vilniuje, kitose šalies miestuose nors ir yra populiarus, bet trunka ilgą laiką vien dėl pasiruošimo. Todėl žmonėms, kurie nenori pastoviai dalyvauti bankroto procese, o be streso pabaigti šią procedūrą, jiems yra siūloma naudotis individualiomis teisininko paslaugomis. Tokių paslaugų dėka bus galima lengviau bei greičiau pildyti įvairius dokumentus ar planus, o ir patį procesą galės geriau įvertinti pats specialistas. Galiausiai ir nesinaudojant teisininko paslaugomis, galėsite nuolat konsultuotis dėl tam tikrų sąlygų ar reikiamais klausimais.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *