Kategorijos

Fotolapeliai – kaip išsirinkti tinkamus?

Pradedantieji momentinių fotoaparatų naudotojai dažnai padaro vieną asmeninę klaidą – pirmu kartu įsigyja netinkamo dydžio fotolapelius. O ši klaida neretai gana brangiai kainuoja, nes, kaip žinia, fotolapeliai nėra pigus malonumas. Kaip to išvengti ir kuo skiriasi fotolapeliai vieni nuo kitų? Tai šiame straipsnyje ir paaiškinsime.

Fujifilm Instax Mini fotolapeliai
Šio modelio fotolapelių dydis yra 54x86mm, arba kitaip tariant – identiškas banko kortelės dydžiui. Mini nuotraukas drąsiai galima nešiotis piniginėje, jos puikiai telpa į kortelėms skirtus piniginės skyrelius. Grynas pačios nuotraukos dydis (be rėmelio) – 46x62mm. Tad nuotraukas geriausia daryti vertikalias ir jose puikiai telpa nuo 1 iki 2 žmonių. Fujifilm Instax Mini fotolapeliai įprastai yra pigiausi iš visos Instax serijos. Nuotraukų savikaina įprastai būna 0.80-0.90 eurų už vienetą. Be to, Fujifilm Mini fotoaparatams siūlo itin platų stilizuotų fotolapelių pasirinkimą. Tad jei įprastiniai balti rėmeliai aplink nuotrauką jums jau atsibodę, galite rinktis įvairių spalvių, raštų ar netgi rėmelių su užrašais.

Fujifilm Instax Wide fotolapeliai
Šio tipo fotolapeliai yra lygiai dvigubai didesni už anksčiau minėtus Mini fotolapelius. Kitaip tariant – kaip dviejų banko kortelių, sudėtų viena šalia kitos. Jei tiksliau, Fujifilm Instax Wide fotolapeliai yra 108x86mm dydžio, o grynasis nuotraukos dydis be rėmelio yra 99x62mm. Kadangi nuotraukos gražiausiai atrodo fotografuojant horizontaliai, kadre puikiai telpa didesnės grupės žmonių. Instax Wide lapelių kaina įprastai būna nuo 0.90 iki 1.00 euro už vienetą. Tiesa, šio tipo stilizuotų lapelių pasirinkimas yra pats skurdžiausias ir įprastai be standartinio balto rėmelio Fujifilm siūlo vos kelis papildomus stilius.

Fujifilm Instax Square fotolapeliai
Tai tarpinis variantas tarp Mini ir Wide fotolapelių. Fujifilm Instax Square fotolapeliai yra pusantro karto didesni už Mini ir yra 72x86mm dydžio, o grynasis nuotraukos dydis – 62x62mm. Tad nuotraukos gaunasi idealiai kavdratinės ir puikiai talpina 1-4 žmones jose. Square fotolapelių kaina dažnai yra panaši, kaip ir Wide, tik retais atvejais jie būna šiek tiek brangesni. Stilizuotų fotolapelių pasirinkimas taip pat gana platus, bet ne toks platus kaip Mini lapelių.

Apibendrinant – renkantis fotolapelius svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kokio tipo yra jūsų fotoaparatas – Mini, Square ar Wide ir įsigyti šiam skirtus fotolapelius. Jei Wide fotoaparatui įsigysite Mini ar Square lapelius – išmesite pinigus į balą, nes šie paprasčiausiai netiks.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *