GERIAUSIAS ATSIPALAIDAVIMO METODAS – TAPYBA

TapybaŠiandieniniame pasaulyje tempas yra beprotiškai įtemptas. Vis labiau populiarėja psichoterapeutai, pas kuriuos lankosi ne tik psichologinių problemų turintys asmenys, bet bet kas, kas jaučiasi pavargęs nuo darbų, nuolatinio streso ir greičio gyvenime.

Juk reikia tiek daug spėti nuveikti, o diena turi tik 24 valandas. Taigi, jei dirbame pilną darbo dieną, o po jos parsinešame papildomo darbo į namus, nebelieka laiko ramiai vakarienei su šeima, pamokų ruošimui su vaikais…o pasirūpinimas savimi tampa tiesiog prabanga. Ir žmogus papraščiausiai perdega. Todėl ypač svarbus yra pokalbis arba kokia nors atpalaiduojanti veikla skirta būtent sau.

Psichoterapeutas suteikia profesionalaus pokalbio paslaugas, kurios padeda susidėlioti mintis, galbūt išspręsti įsisenėjusias problemas, išsipasakoti. Ir nuo to palengvėja. Tačiau tokie terapeutai dažniausiai kainuoja didelius pinigus, o jei jūsų biudžetas ribotas, galima rinktis iš kitų atpalaiduojančių metodų. Pavyzdžiui, vienas iš meditacinių, puikiai atpalaiduojančių metodų yra tapyba. Ir nereikia išsigąsti, kad neturite jokių gebėjimų ar niekada gyvenime nelaikėte teptuko rankose (beje, tapyti galima ir pirštais, tai dar labiau atpalaiduoja, nei teptukas). Teptuko ar pirštų slinkimas drobe, iš paskos einant spalvų uodegai puikiai atpalaiduoja, gerina koncentraciją, padeda išreikšti mintis ir išlaisvina fantaziją. Ir jums net nereikia niekur eiti. Tiesiog raskite sau tinkamą vietą namuose, kur nieko netrukdomas galėsite pasinerti į spalvų pasaulį.

Na, o spalvų galia žinoma jau seniai. Kiekviena spalva turi savo sąvybes ir gali gydyti skirtingus simptomus, taip pat kiekviena spalva turi savo nuotaiką ir gali sukelti vis kitokias emocijas. Bet tapydami turėtumėte instinktyviai rinktis potėpių spalvas, jūsų sąmonė jums pati parodys, kaip iš tiesų jaučiatės, o kelis kartus užsiimdami šia praktika pastebėsite, kaip kasdien keičiasi jūsų būsena.

Jei nedrįstate užsiimti spalvų menu, ar manote, kad vistik neturite tam laiko, galite tiesiog apsilankyti galerijoje, kur atsipalaiduosite stebėdami kitų sukurtus meno kūrinius. Taip, iš tiesų, paveikslai (https://arunaszilys.lt/) atpalaiduoja ir gerina nuotaiką. Ir šiais naujųjų technologijų laikais net nėra būtina kelti kojos iš namų, kad pasigrožėtumėte meno kūriniais, tam užtenka interneto, kuriame galite surasti kitų kurtų meno kūrinių.

Žinoma, originalus, o ne skaitmeninis vaizdas suteikia žymiai daugiau emocijų, bet jei neturite kitos galimybės – naudokitės alternatyvomis ir pagerinkite savo būseną nuotoliniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.