Kategorijos

Interneto svetainių kūrimasŠiuo metu būtų keista abejoti logotipo svarba visame įmonės įvaizdžio kūrime.  Tarptautinės kompanijos investuoja didžiulius pinigus tam, kad firminis stilius būtų puikus ir unikalus. O viso to pradžia – puikaus logotipo pasirinkimas. Taigi, kokie turėtų būti gero logotipo požymiai?

Visų pirma jis turėtų būti paprastas. Pagalvokite apie savo tūrimą prekinį  ženklą: ar jis būtų gerai įžiūrimas, jei atspausdintumėte jį ant tušinuko? Ar būtų įmanoma atsiminti daugumą logotipo elementų pažiūrėjus į jį vos penkias sekundes? Ir ar logotipas sugeba atvaizduoti kompanijos veiklą? Į šiuos dalykus būtina atkreipti dėmesį, bet tai vis dėlto nėra svarbiausias dalykas. Atidžiai pagalvokite, kas bus, jie visi logotipai bus paprasti ir lengvai įsimenami? Galbūt Jūsų logotipas visiškai neišsiskirs iš daugelio kitų? Tad norint, kad identitetas liktų pastebėtas jis būtinai turi būti unikalus. Esminė unikalumo savybė yra ši: paprastume turi būti genialumas. Jūsų firminis ženklas turi turėti prasmę ir gan „gilią“, tokią, kad žmonės galėtų lengvai ją suprasti ir įsiminti, kadangi geriausiai prisiminami tie dalykai, kurie niekada anksčiau nematyti ir pranoksta turimas vaizduotės ribas. Vienas iš būdų tai pasiekti yra padaryti logotipą su dviguba prasme, bet taip, kad abi prasmės būtų tinkamos.

Daugelis galvoja, kad logotipo spalvos turi būti tokios, kokios man yra artimos prie širdies. Bet juk logotipą žiūrės daug žmonių, todėl nereiškia, jog jei jums patinka mėlyna spalva, ji patiks ir kitiems. Taigi kaip išspręsti šią problemą? Reikia išmokti spalvas ir jų psichologiją. Kiekviena spalva suteikia tam tikrą prasmę. Štai pavyzdžiui mėlyna siejasi su stabilumu, patikimumu. Raudoną naudinga naudoti, jeigu bandome išreikšti drąsą arba inovatyvumą. Oranžinė skirti rodyti kūrybiškumui. Nors ne visi žmonės suvokia spalvų funkcijas, faktas tas, jog jos turi įrodytą poveikį, kuris atsispindi žmonių elgsenoje net nepagalvojus.

Ir paskutinis puikaus logotipo bruožas – puikus simbolio derinimas su šriftu. Būtent logotipas vienas retai sukurs tą įspūdį, kuris yra siekiamas. O tinkamas šriftas atves į tikrąją sėkmę. Todėl norint tai padaryti reikėtų suprasti keletą dalykų. Visų pirma kokios srities yra Jūsų gaminami produktai arba tiekiamos paslaugos? Nes tam tikros industrijos logotipas privalo naudoti labiausiai ją atspindintį šriftą. Štai pavyzdžiui grožio paslaugos turėtų naudoti švelnių linijų, galbūt pasvirąjį šriftą, dažniausiai orientuotą į moteris. Statybos įmonės logotipo šriftas turėtų naudoti paryškintą šriftą, didžiąsias raides, siaurus tarpus tarp jų, kad sukurtų tvirtumo įspūdį. Tai yra esminis gero šrifto bruožas.

Žinoma yra ir daugiau sėkmingo logotipo požymių, bet šitie yra vieni svarbiausių. Kalbant apie smulkesnes gero firminio stiliaus detales, galima paminėti daugiau ypatybių. Geras logotipas taip pat turėtų būti vektorinis. Puikus privalumas, jei jis būtų padarytas ant negatyvo ir pozityvo, turėtų keletą spalvos variacijų. Ir puikus logotipas visada gali būti atrinktas, vadovaujantis šia taisykle: jei pažiūrėjus į logotipą penkias sekundes ir nusisukus nuo jo, įmanoma atkurti logotipą mintyse, tai firminis ženklas iš tiesų sėkmingas. Tai kas puiku, visada išliks mūsų mintyse.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *