Kategorijos

Greita paskola

Neseniai vienoje pokalbių laidoje menininkai neigiamai atsiliepė apie verslo asmenis – kapitalistus, kuriems greita paskola, bankai, marketingas yra pasipelnymo šaltinis. Na o kultūra, užgožta didžiųjų finansinių muškietininkų, lieka nepastebėta, ypač kai šiais laikais populiarūs greiti malonumai. Juk į meną reikia gilintis, reikia stabtelėti ir pagalvoti lėtai – ką aš čia darau, ir apie ką čia kalbama, kokie minties kreditai man transliuojami? Tačiau, išgirdę nepalankią menininkų nuomonę, verslininkai taip pat sujudo – jie sako, kad greiti kreditai ir visi finansiniai cirkuliavimai taip pat yra menas. Gal net – visų menų menas. Tad kalbamės su vienos įmonės, kurio veiklos sritis yra greita paskola, įkūrėju.

Kultūra save sureikšmina

Anot Vadimo, kultūros žmonės save be pagrindo kelia aukščiau kitų, susireikšmina. „Aš stebiuosi, kaip jie gali būti tokie greiti  teisti? Ar tai iš to paprasto pavydo – kad jie neturi tai, ką turiu aš ar, sakykime, bet kuris kitas turtingas žmogus? Manau, kad kultūros žmonės save be pagrindo sureikšmina, jų žmogiškųjų išteklių kreditai yra tokie pat vertingi, kaip ir bet kurio kito žmogaus laikas ir pastangos.

Kas pasakė, kad produktas, darbo vaisius ir rezultatas, turi teikti būtent dvasinį peną, ir tai jau yra aukščiausia klasė? Jie, jie patys taip sugalvojo. Tuo tarpu verslas, net jeigu jis užsiima tokiu dalyku kaip skubus kreditas, žaidžia sąžiningomis taisyklėmis. Mums nekyla mintis apskritai konkuruoti su tomis sritimis, kuriose patys nieko nedarome. Tarkime, jeigu tavo verslas yra greiti kreditai be uzstato,  tu savo reklamoje akcentuosi, kodėl pas tave geriausia skolintis. Tačiau nesakysi, kad tai geriau, nei, tarkime, arbata, važinėtis riedučiais, dėvėti drabužius ar skaityti knygas.

Tuo tarpu menas turi kažkokį keistą dievo kompleksą. Jis kaip koks aštuonkojis, įsitvirtina savo žaidimų aikštėje, tačiau čiuptuvus piktai kaišioja ir į visas kitas sritis, sakydamas, kad žmonėms turėtų rūpėti tik kultūra, kad greiti kreditai bedarbiams yra nedvasinga, kad pirkti parduoti yra blogai. Šiuo požiūriu, manau, kad menas išgyvena tikrai kažkokį nepasotinamą dėmesio alkį, žalingą jam pačiam“, – mąsto verslininkas.

Verslas yra kūryba

„Man patinka vieno britų verslininko mintis, jog geriausias menas yra tas, kuris patinka daugybei žmonių, ir keičia jų įpročius – taip pat kaip ir verslas. Tarkime, greitas kreditas,ši paslauga, tik atėjusi į rinką iš pradžių dar buvo traputė. Tačiau greitai ji ėmė keisti pasaulį, žmonėms atsirado įprotis naudotis tokiomis paslaugomis kaip greiti kreditai studentams, ir tai išsprendžia jų problemas. Tad, rezultato prasme, verslas yra kaip menas.

Tačiau pats didžiausias panašumas – tai kūryba. Juk kaip ir mene, taip ir versle, tu turi įdėti labai daug savęs. Juk neatsiranda greiti kreditai nedirbantiems tiesiog iš oro, be jokių pastangų. Ne, kažkas prie to dirba, apgalvoja smulkiai kiekvieną žingsnį – kaip čia tą žmogų pritraukti. Kaip čia jam padaryti viską kuo paprasčiau, geriau, suprantamiau. Kaip padaryti, kad greiti kreditai jam tikrai atrodytų kaip menas.

Ir taip pat kaip ir mene, taip ir verslo aplinkoje, daug ką lemia tos pačios proporcijos. Tai yra vienas procentas gabumų (mes nedrįstame savęs sudievinti ir skambiai sakyti – talento), ir devynias dešimt procentų darbo. Na, dar devyni procentai sėkmės. Čia gali būti ir greiti kreditai, ir baleto statymas – nesvarbu kas. Tačiau, kūryba, įkvėpimas, talentas, ir žvėriškas darbas – tai būtini komponentai tiek geram menui, tiek verslui.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *