Greitasis kreditas

Greitasis kreditas
Greitasis kreditas

Greitasis kreditas – viena iš šio tūkstantmečio finansinių inovacijų. Tiesa, ši paslauga vakarų pasaulyje egzistavo ir anksčiau, tačiau Lietuvoje ji galėjo pasirodyti tik po nepriklausomybės atkūrimo. Nors ši paslauga Lietuvoje egzistuoja jau daugiau nei 10 metų, ji išpopuliarėjo tik po 2008-ųjų metų krizės. Būtent tuomet daugeliui žmonių, kurie prarado darbus, prireikė finansinės pagalbos. Greitasis kreditas skiriasi nuo tradicinės paskolos dėl keletos priežasčių.

Visų pirmiausia, tradicinė paskola turi aibę teisinių reikalavimų, t.y. tam, kad ją gatum, tau reikia įrodyti, jog turi darbą ir iš to plaukiančias stabilias pajamas, tau reikia įrodyti, jog turi pastovią gyvenamąją vietą ir t.t. Kitaip tariant, tam, kad gauti tradicinę paskolą, tau reikia pereiti per ilgą procesą, vykstant į komercinių bankų filialus, pildant dokumentus ir laukiant atsakymo dėl paskolos suteikimo. Tuo tarpu greitasis kreditas yra suteikiamos be ilgesnių ceremonijų. Praktiškai visais atvejais jums užtenka prisiregistruoti greitųjų kreditų įmonės puslapyje, patvirtinti savo tapatybę ir iškart galite prašyti paskolos.

Viena vertus, greitieji kreditai yra suteikiami greitai, nes neturi ilgo paskolos paraiškos pateikimo proceso, tačiau kita vertus, greitas jų suteikimas pasižymi ir tuo, kad jų patvirtinimas trunka vos keletą minučių. Būtent todėl greitųjų kreditų kompanijos savo reklamuose sako, jog paskolą galite gauti per 5 minutes. Jeigu jūs norite skolintis sms žinute, tai kredito suteikimo procesas gali būti dar trumpesnis, tačiau jei skolinatės naudodamiesi internetą, tuomet paskolos gali tekti palaukti kiek ilgiau.

Tačiau tai priklauso nuo to, kokio dydžio greitojo kredito norėsite. Skolinantis keletą šimtų litų procesas bus toks greitas, kaip aprašyta anksčiau, tačiau skolinantis keletą tūkstančių, procesas gali užsitęsti, nes įmonei teks patikrinti jūsų kredito istoriją, t.y. kaip sėkmingai paskolas grąžinote iki tol. Bet nepaisant viso to, greitasis kreditas vis tiek išlieka greičiausia skolinimosi priemonė.

Bet kaip ir visada, prieš priimant tokį svarbų sprendimą, t.y. ar skolintis ar ne, svarbu turėti omenyje ne tik tam tikro paskolos tipo pliusus, bet ir jo minusus. Šiuo atveju greitieji kreditai yra suteikiami be didesnių kliūčių ir tai yra didžiulis pliusas, tačiau minusas yra tas, jog šio kredito delspinigiai yra milžiniški. Kitaip tariant, jei pamiršite ar tiesiog nesugebėsite kredito grąžinti laiku, jums teks mokėti didžiulius delspinigius, kurie kartais gali tapti didesni už patį greitąjį kreditą. Būtent todėl reikėtų skolintis atsakingai ir pasverti savo galimybes grąžinti paskolą laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.