Kategorijos

Greitieji kreditai, bendra informacija apie jį

greitieji kreditaiGreitieji kreditai apibrėžiami kaip tam tikra pinigų suma, kurią finansinės institucijos skolina fiziniams ar juridiniams asmenims, sutartyje numatant sąlygas, susijusias su jų grąžinimu, palūkanomis ir vartojimu. Tiesa, kokiems tikslai vartojami kreditai, sąlygas kelias tik dalis kreditus teikiančių institucijų. Tai būtų bankai ir kredito unijos. Šiuo atveju suteikiami kreditai gali būti skirstomi į dvi grupes:

  • Kreditai, suteikiami įsigyti būstą, automobilį ar kitas prekes.
  • Kreditai, kuriuos asmenys gali pagal poreikius išleisti skirtingose prekybos vietose įsigyjant norimas prekes ar paslaugas.

Taip pat egzistuoja šiandien itin populiarios greitųjų kreditų bendrovės, kuriose kreditai suteikiami nekeliant jokių sąlygų jų vartojimo specifikai, t. y. pasiskolintą pinigų suma galima išleisti pagal savo individualius poreikius, kreditus teikiančiai bendrovei nereikia aiškintis, kodėl imama paskola ir kur pinigai bus panaudoti.

Šių finansinių institucijų teikiami kreditai patrauklūs ir tuo, jog juos gauti labai patogu ir neužima daug laiko. Tereikia atitikti kreditų gavėjui keliamas sąlygas (būti mokiu 18 metų LR piliečiu, neturėti neįvykdytų finansinių įsipareigojimų). Kreditai gali būti suteikiami išsiuntus SMS žinutę, paskambinus telefonu, užpildžius anketą internete ar nuvykus į prekybos centrą, paštą, spaudos kioską. Jei asmeniui gali būti suteiktas kreditas, nepraėjus nei pusei valandos, pinigai atsiduria asmens banko sąskaitoje.

Nors iš pirmo žvilgsnio greitieji kreditai dėl nesudėtingų gavimo sąlygų ir „greitumo“ atrodo patrauklūs, būtent dėl šių priežasčių asmenys gali imti jais piktnaudžiauti. Asmuo turėtų atkreipti dėmesį į keletą esminių taisyklių (imdamas tiek greituosius kreditus, tiek paskolas bankuose ar kredito unijose), kad greitieji kreditai „nepakarstų“:

  • Skolintis reikia tik tokią sumą, kokios reikia, nepaisant to, jog institucija gali suteikti ir didesnį kreditą;
  • Kreditai turėtų būti imami tik tokiu atveju, jei pinigų reikia nedelsiant; priešingu atveju reikėtų apsvarstyti galimybę norimai prekei ar paslaugai pinigus susitaupyti pačiam;
  • Reikia išanalizuoti, kokiomis sąlygomis kreditai teikiami ir išsiaiškinti visus neaiškumų keliančius punktus;
  • Pravartu palyginti bent kelių finansinių institucijų teikiamus pasiūlymus, kuriais remiantis suteikiami kreditai ir pasirinkti ekonomiškai priimtiniausią variantą;
  • Išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis kreditai gali būti grąžinami anksčiau laiko, kokios numatomos nuobaudos už vėlavimą ir pan.

 Kalbant apie bankų, kreditų unijų ir greitųjų kreditų bendrovių paslaugas, sunku išskirti, kuri alternatyva yra geresnė. Bankų, kredito unijų išduodami kreditai gali būti didesni, jų gražinimo terminai siekia 10 metų. Tuo tarpu nors greitieji kreditai išduodami greitai ir patogiai, tačiau skolintis galima mažesnes sumas, egzistuoja trumpesnis grąžinimo terminas (iki 1 metų), didesnės palūkanos. Tačiau greitųjų kreditų bendrovės dažniausiai sutartyje numato galimybę grąžinti kreditą anksčiau laiko, mokant palūkanas tik iki tos dienos, kada grąžinama visa suma. Tradiciniai kreditų šaltiniai neretai reikalauja sumokėti tam tikrus mokesčius, jei kreditai grąžinami anksčiau nustatyt termino.

Visgi, kad ir kokia kreditus teikianti institucija pasirenkama, visi kreditai turi būti imami apgalvotai, įvertinant jų grąžinimo (įskaitant palūkanas) galimybes.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *