Kategorijos

Greitieji kreditai ir ilgalaikės paskolos – skirtumai, sąlygos ir kita informacija

Paskolos internetu

Ar žinote, kuo skiriasi greitieji kreditai (Kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas/greitieji-kreditai) nuo ilgalaikių paskolų? Pastebima, kad kai kurie žmonės iki šiol tai maišo arba sutapatina. Tačiau būtina suprasti, kad greitieji kreditai ir ilgalaikės paskolos yra dvi skirtingos finansinių įsipareigojimų rūšys, pasižyminčios ir labai skirtingomis sąlygomis. Todėl jei jus šiuo metu domina paskolų palyginimas tokiuose portaluose kaip https://kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas, taip pa turėtumėte pasidomėti apie skirtingas paskolų rūšis, joms taikomas sąlygas, patarimus finansinių įsipareigojimų padengimui ir asmeninės finansinės padėties gerinimui bei kt. Tai leistų jums daug lengviau padengti finansinius įsipareigojimus ir išsaugoti gerą asmeninę kredito istoriją.

Pagrindiniai greitųjų kreditų ir ilgalaikių paskolų skirtumai

Norite suprasti, kuo iš tikrųjų skiriasi šios dvi finansinių instrumentų rūšys? Atsakyti yra labai nesudėtinga. Greitųjų kreditų atveju vartotojai įsipareigoja trumpesniam terminui, o taikomos palūkanos būna didesnės. Tuo tarpu ilgalaikių paskolų pavadinimas akivaizdžiai sufleruoja apie gerokai ilgesnį paskolos grąžinimo laikotarpį. Tokioms paskoloms taip pat yra pritaikomos ir žemesnės palūkanos. Žinoma, skiriasi ir paskolų dydis. Jei kreipiamasi dėl greitojo kredito, tuomet paskola bus mažesnė. Jei norima gauti ilgalaikę paskolą – paskolos suma gali siekti ne tik penkis ar dešimt tūkstančių eurų, tačiau taip pat viršyti ir 100 000 eurų ar netgi didesnę sumą.

Kokią paskolą verta pasirinkti?

Šis klausimas yra labai individualus, todėl atsakymas į jį taip pat negali būti vienareikšmiškas – juk visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokio dydžio paskolos jums reikia ir ką jūs jos pagalba norite nuveikti. Vieni žmonės nori gauti paskolą tam, kad galėtų išgyventi iki būsimo atlyginimo. Tokiu atveju jiems reikia greitojo kredito. Tuo tarpu kiti nori įsigyti automobilį, atlikti būsto remontą ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Pastaruoju atveju jiems reikia ilgalaikės paskolos. Kiek žmonių, tiek ir skirtingų pasirinkimų, todėl jei jūs norite lengviau atsakyti į pastarąjį klausimą, turite suprasti, kokie yra jūsų tikrieji lūkesčiai ir numatyti tikslai.

Ar yra galimybė gauti nemokamą paskolą?

Jei jums kilo šis klausimas, turbūt jūs esate girdėję pačių įvairiausių pasiūlymų ir visuomet svarstėte ar tai tikrai yra tikra, ar vis dėlto – tik reklaminis triukas? Tačiau paskolos be palūkanų iš tikrųjų egzistuoja. Kai kurie kreditoriai (dažniausiai – kredito bendrovės) savo klientams, kurį į juos kreipiasi pirmą kartą, suteikia galimybę pasinaudoti nemokamomis paskolomis, kurių vertė yra ribojama. Tokiu atveju žmogus, kuris pasinaudoja tokios paskolos pasiūlymų, nepažeidęs paskolos sutarties sąlygų kreditoriams grąžina lygiai tiek pat, kiek buvo pasiskolinęs.

Ar paskola yra suteikiama greitai?

Kiekvienas atvejis yra skirtingas. Vienos paskolos internetu gali būti suteiktos vos per kelias valandas, o kitos – per kelias dienas ar netgi savaites. Labai didelę įtaką tam turi pasirinkta paskolos rūšis, pasirinkti kreditoriai ir vartotojo mokumo vertinimo procesas.

Pavyzdžiui, jei jūs kreipiatės dėl paskolos būstui, akivaizdu, kad atsakymo galite sulaukti per ilgesnį laikotarpį nei tuomet, jei jūs kreipsitės dėl greitojo kredito, kurio suma yra vos keli šimtai eurų. Taip pat nereikia pamiršti ir jau minėto mokumo vertinimo. Jei žmogus dirba pagal darbo sutartį, informacija apie jo gaunamas pajamas kreditoriams bus matoma SODROS sistemoje. Tačiau jei žmogus dirba individualiai, tokios informacijos SODROS sistemoje nebus, todėl jis turės kreditoriams pateikti daugiau oficialių dokumentų, kurie galėtų pagrįsti jo gaunamas mėnesines pajamas. Tokiais atvejais dažniausiai yra prašoma pateikti metinę pajamų deklaraciją, banko sąskaitos išrašą, individualios veiklos (arba verslo liudijimo) pažymą ir kt.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *