Kategorijos

Gręžtiniai pamatai

Gręžtiniai pamatai dažnai pasirenkami statant gyvenamąjį namą ar kitą statinį. Tai geras sprendimas, darbai trunka palyginus ne ilgai, be to kaina taip pat nėra aukšta, lyginant su kitų pamatų įrengimu. Rekonstrukcija atliekama nesudėtingai. Esant tinkamam gruntui drąsiai galite rinktis savo statiniui tokius pamatus. Nepamirškite, kad rūsio įrengti negalėsite.
Atlikus grunto tyrimus, galite pasidairyti tinkamų statybininkų, kurie atliks visus reikiamus darbus. Gręžtiniai pamatai gali būti įrenginėjami ir pačio savininko, jei norite sutaupyti ir viską daryti patys. Darbai nėra labai sudėtingi. Rekomenduojama pasidomėti kokie pamatai įrengti šalia pastatytiems namams, galbūt jau buvo atlikta rekonstrukcija, tai gali būti labai naudinga informacija.
Gręžtiniai pamatai susideda iš šių dalių:
Polių.
Rostverko.
Poliai turi būti įgilinti į žemę juos jungia antžeminė dalis – tai rostverkas. Poliams gręžiamos duobės, rekomenduojama jas gręžti maždaug kas pusantro metro arba du metrus. Tai priklauso nuo parengto projekto,  kai kuriais atvejais gali tekti gręžti  ir mažesniu atstumu nei  1,5m (pavyzdžiui kas 1m ar 0,9m). Skersmenį geriausia pasirinkti maždaug 30cm. Gylis turėtų būti 2-2,5m. Gręžimo būdą galite rinktis, kuris jums patogesnis. Galima gręžti rankiniu būdu arba traktoriaus pagalba ar kitais automatizuotais būdais. Tokie pamatai dažnai pasirenkami rąstinių namų statybai. Atkreipkite dėmesį į pirmąjį vainiką, kuris turi būti nemažai pakilęs nuo žemės.  Dėl šios priežasties rostverką darykite apie šešiasdešimt centimetrų. Reikėtų atkreipti dėmesį į rąstus, kokio jie storio. Įprastai rostverkas yra apie 30 cm. Pločio. Sudedami strypai iš armatūros. Į kiekvieną išgręžtą duobę dėkite po keturis. Sekantis žingsnis betono liejimas. Rekomenduojamą reikiamą betoną atsivežti tiesiai iš gamyklos. Reikėtų atkreipti dėmesį į privažiavimą, dažnai nutinka taip, kad žmonės neapgalvoja, kaip teks privažiuoti transporto priemonei, kuri atveš betoną. Nesant privažiavimui, pirmiausia pasirūpinkite, kad būtų kelias. Paprastai betoną veža betonvežė, iš kurios betonas tiesiai liejamas (žarnų pagalba) į paruoštus gręžinius. Statant vidutinio dydžio namą betono prireiks apie dešimt (penkiolika) kubinių metrų. Nepamirškite išlieti nuogrindo, kuris reikalingas vandens nutekėjimui nuo namo. Rekomenduojama daryti dvidešimt centimetrų storio. Nuogrindas turi būti prie pamatų, rekomenduojam daryti plonėjantį į išorę. Grindys įrenginėjamos rostverko apjuostoje vietoje. Nepamirškite užpildyti gruntu, kuris būtų laidus vandeniui. Gręžtiniai pamatai įrengiami greitai, jų rekonstrukcija gali būti atlikta taip pat negaištant daug laiko. Tai priklauso nuo to, kokie meistrai atlieka darbus. Nerekomenduojama rinktis statybininkų, kurie žada atlikti pamatų įrengimo darbus arba rekonstrukcijos greitai ir įtartinai pigiai, nors tai skamba ir patraukliai, tačiau galite turėti nuostolių. Geriausia darbus patikėti atsakingiems žmonėms, kurie turi rekomendacijas. Pasitarkite su draugais ar pažįstamais, kurie neseniai statėsi namus, galbūt jie galės rekomenduoti gerus meistrus. Galite gręžtinius pamatus įrenginėti ir savo jėgomis arba atlikti rekonstrukciją. Tokiems darbams prireiks šiek tiek laiko ir bent jau minimalių žinių. Visada galite kreiptis į specialistus, tačiau jei numanote, kad gali nepavykti darbus geriau patikėti patyrusiems statybininkams. Galite kreiptis į įmones, kurios užsiima statybos darbais. Kaina gali būti didesnė, tačiau bus patikimiau.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *